Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió lenne? Mit tegyek?

Depresszió lenne? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon magam alatt vagyok már 2 éve. Nem múlik el a szomorúság és egyre rosszabb a helyzet. Voltak és vannak is evésiproblemáim. Nincs kedvem semmihez és senkihez. Sokszor elgondolkozom a jövőn de olyan kilátástalan és üres az egész. Amiket régen szerettem csinálni teljesen elvesztettem ezek iránt a motivációm. A vágdosásba és az alvásba szoktam menekülni. De már egyik sem segít. Van, hogy órákon keresztül nem tudok elaludni pedig érzem, hogy álmos vagyok de mégsem tudok elaludni.Nagyon sokszor nagyon erősen fáj a mellkasom és nem múlik el. Teljesen magam alatt vagyok és nem tudom mit tegyek. Úgy érzem mindennap egy kész szenvedés. Van, hogy egésznap otthon lennék de nem tudok mert iskola van.Nagyon sokszor jönnek az öngyilkossági gondolataim. Próbálok pozitívan nézni az élet felé de egyszerűen képtelen vagyok erre.Már úgy érzem nem bírok így élni. Semmi sem segít .
2022. szept. 21. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagyok orvos, de szerintem súlyos depresszióról van szó, amihez már több más dolog is társult (potenciálisan táplálkozászavar, pánikbetegség...)


Kérlek, kérj segítséget. Első körben jó lenne pszichológus.

2022. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
Szia! Nem biztos hogy depresszió. Lehet pajzsmirigybetegség és vashiány is a depresszió kiváltó oka! Mindenképp nézesd meg ezeket háziorvosoddal. Nagyon nehéz egyedül kimászni ebből! Kérj segítséget! És ne légy öngyi inkább gyere velem sörözni vagy hullahoppozni. Ja és fontos hogy semmi képp ne drogozz! Mert annak dúrva következménye lenne rád nézve!
2022. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 020310192051759397 ***** válasza:
50%

Átérzem. Nekem is volt ilyen időszakom. Az lenne a jó, ha felkeresnél szakembert pszichológust/pszichiátert. A pszichiáter gyógyszert tud felírni ami segít átvészelni ezt az időszakot/segít jobban lenni. A pszichólogus ha jót találsz beszélget és tanácsokat ad neked. Ez nem azt jelenti hogy be kell feküdnöd, hanem csak be kell időközönként járni. Nem kell félni rettegni tőle. Szerintem nem gáz ilyen emberektől segítséget kérni. Én sem vagyok őrült és természetesen nem csak az őrültek járnak ilyen helyekre, hanem azok akiknek valamilyen próblémájuk van és már egyedül nem tudják megoldani.


Remélem minél előbb el kezd javulni az állapotod.

2022. szept. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Lehet, hogy már eleged van az ilyen válaszokból, de szakemberre van szükséged. „Néma gyereknek anyja sem érti a szavát”. Ha nem mondasz semmit, ne várd hogy valaki majd segíteni fog. Pszichoterápia, esetleg gyógyszerek, és jobban leszel. Szerintem mentális betegség, de ki vagyok én hogy ezt megmondjam. Nincs végzettségem ebből a szakból, ezért érdemes hozzáértőhöz fordulni.

Ebből nem fogsz tudni egyedül kijönni :/

Kitartást!

2022. szept. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs, ki és miért pontozhatja le ezeket a válaszokat. :D De az előzőek mindent leírtak kb, ami valószínűleg a helyzet.
2022. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!