Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás: mit csináljak,...

Szorongás: mit csináljak, menjek el vagy maradjak itthon?

Figyelt kérdés

Egyetemen tanulok, ez lesz az ötödik félévem. Levelezőn tanulok, ezért havonta 1 alkalommal vannak konzultációink pénteken és szombaton. Szeptemberben ez a két nap erre a hétre esik.


Hónapok óta küzdök a szorongással, az oka az egyetemtől teljesen független. Az előző két félévet így csináltam végig, nem volt kellemes, de nagyobb gond se volt.


Az előző pár hétben nagyon felerősödött a szorongás, folyamatossá vált és az élet minden területére kiterjedt. Néha annyira nem bírtam, hogy alig kaptam levegőt és a sírás kerülgetett, emellett egyre gyakrabban nem tudok elaludni, ideges vagyok és újabban az indulataimat is nehezen kezelem. Egy alkalommal annyira ideges voltam, hogy sebesre kapartam a kézfejemet. A gondolattól, hogy holnap el kell utaznom, többször majdnem pánikrohamot kaptam, kevésen múlt, de sikerült elkerülni egy korábban tanult technikával.


Holnap és holnapután fontos óráim lesznek, de nem érzem magam képesnek se a tömegközlekedésre, se a kollégiumban alvásra, pedig három órára van az egyetem, úgyhogy ezek mindenképpen kellenek. Nem tudom, mit csináljak, legszívesebben itthon maradnék, de nagyon bűntudatom lenne, az órákkal nincs bajom, azokkal kapcsolatban nem érzek szorongást, de így attól félek, hogy odafelé rosszul leszek.


Azt amúgy kénytelen voltam most belátni, hogy segítségre van szükségem, amint képes leszek rá, beszélek a háziorvosommal a lehetőségekről.


De addig is mit csináljak? Az októberi alkalom a hónap elején lesz, addigra jobban lehetek? Egy kihagyást be lehet pótolni, de két alkalmat nem hagyhatok ki.



2022. szept. 22. 16:31
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Senki. Igaz, hogy korán reggel volt, le volt fagyva minden és még sötét volt, de ott volt két dolgozó ~15 méterre, és pár utas is arra járt. Egy vonat állt bent a harmadik vágányon (erre akartam felszállni, erről az állomásról indul, úgyhogy sokáig áll bent), én az elsőre estem rá, úgyhogy onnan is mindenki látta. Pont úgy estem, hogy a bordáimat érte a legnagyobb ütés, de a kezem, az alkarom, a térdem, a lábszáram és a fejem is megsérült, pont eltaláltam minden kiálló felületet. Menetrend szerint bármelyik pillanatban jöhetett a vonat az első vágányra a másik irányból. Elég régi az állomás, nem is túl nagy, nincs gumiborítás, mint sok helyen errefelé, a sín van, beton és kavics, és nagy lyukak, amiket át kell lépni. Kész akadálypálya. Kerekesszékkel nem is tudom, hogy hogyan lehet elérni a második és harmadik vágányt.


Láttam korábban pár videót YouTube-on szociális kísérletekről, ahol mutatták, hogy mennyien mennek el akár egy földön fekvő ember mellett is. Mindig azt hittem, hogy ez csak túlzás, és csak így vágták meg a videót. Nagyon félelmetes, hogy tényleg ennyire nem érdekli az embereket a másik.

2022. szept. 26. 11:13
 22/25 hosszúhajú ***** válasza:
döbbenetes volt olvasni. azt hittem csak akkor mennek el az emberek ha valaki simán a földön fekszik, mert azt hiszik részeg. de hogy a sínen! végül jött valaki, vagy mentő? hívta valaki?
2022. szept. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Sikerült kimásznom, valahogy eljutottam egy padig (2-3 méterre volt egy), és amikor már tudtam valamennyire beszélni, felhívtam anyukámat. Hamar ott volt, mert ő vitt ki az állomásra, max. pár percnyire lehetett. Akkor kezdett igazán beütni a sokk, eléggé zavart voltam, anyukám szerint végig arról beszéltem, hogy be kell jutnom [az egyetem városába], mert mi lesz így az óráimmal, le fogom késni a vonatot és nem érek be időben. Végül apukámmal ketten vittek be a kórházba, apukám vezetett, anyukám meg nyugtatott, és ő is kísért be. A baleset után kb. negyed órával egy ideig egész jól tudtam járni (bár nagyon lassan), csak pár órával később kezdtem igazán érezni a bordatörést meg a többi sérülést. Estére tízperces, többlépcsős műveletté vált még az is, hogy lefeküdjek az ágyba. Szóltak, hogy nem fog menni, és inkább ülnöm kéne pár napig, de az egyetlen kényelmes fotelünk nagyon alacsony, nem tudtam volna felállni segítség nélkül, és nem akartam, hogy valakinek miattam otthon kelljen maradnia.


Szeretném azt hinni, hogy nem tudták az állomáson lévők, hogy mennyire súlyos a sérülés. Tényleg nagyon szerencsétlenül estem, nagyon túlsúlyos is vagyok, ráadásul egy kb. 25 kilós hátizsákot is cipeltem a kollégium miatt (ruha, törölköző, pipere, laptop, étel, víz (a kollégiumban borzasztó az íze)), úgyhogy jóval nagyobb erővel csapódtam a sínnek meg a betonperemnek, mint egy átlagos testalkatú ember. Szerencse, hogy a bokám nem sérült meg, különben nem tudom, hogy másztam volna ki.

2022. szept. 26. 22:11
 24/25 anonim ***** válasza:

Csak annyit szeretnek hozzafuzni (egyik korabbi hozzaszolo vagyok) meg, hogy ne legyel magaddal kemeny, tok jol csinaltad eddig az eletedet, az hogy most van egy ilyen hullamvolgy az semmi. Az meg durva, ami tortent veled, foleg amiatt ahogy az emberek nem reagaltak. Lattam mar ilyet fenyes nappal, undorito.

Amint meg elekzdesz jarni egy neked is megfelelo pszichologushoz valoszinu hogy hamar erezni fogod a hatasat, szorongasra a terapia hamar tud hatni.

2022. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 hosszúhajú ***** válasza:

én szeretném azt hinni hogy az emberek azért nem segítettek, mert látták hogy készülsz felállni, és arra gondoltak, oké, akkor tud mozogni, nincs komoly baj.

hát a szüleid is jól megijedhettek.

igen, tényleg ne legyél magaddal kemény, mert nem tehetsz semmiről! annyira jó hogy anyukád és apukád így melletted van! ilyen lelki támogatással könnyebb lesz!

2022. szept. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!