Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egész évben napszemüvegben...

Egész évben napszemüvegben járni mennyire elfogadott?

Figyelt kérdés

A szemem kicsit érzékenyebb a szokásosnál és visszahúzódó típus is vagyok.

Emellett vélhetően rajta vagyok valahol az autizmus spektrumon. (Ez még csak gyanú, nem volt meg a diagnózis)


Mennyire nézik azt furán aki még ősszel is (és esetleg majd télen) napszemüvegben jár?


Stílusosan öltözködöm és férfi vagyok, ha ez számít.


30/F



2022. okt. 13. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Első sorban ne foglalkozz vele, hogy ki mit gondol, egyszer élünk, kit érdekel hogy mit gondol a néni aki elsétál melletted az utcán( és valószínű sosem lát többet) a közeli ismerőseiddel meg megoszthatod hogy ez van, ha zavar téged.

Egyébként meg kezd divat lenni az állandó napszemüveg hordás a nap öregítő hatása miatt is.

Legrosszabb esetben meg csak celebnek néznek. Én télen is sok napszemüvegest látok, én is szoktam hordani.

2022. okt. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt, mit foglalkozol másokkal.

Másrészt, a napszemüveg nem a meleg ellen, hanem a fény ellen véd. Fény pedig egész évben van.

2022. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem, ha neked ez segít, akkor hordd ezt. Ne törődj mit gondolnak másokkal. Én hallássérültként rákényszerülök, hogy hordjak hallókészüléket, neked meg autistaként segít a napszemüveg, ahogy másik autistáknak a zajvédő fülvédő.
2022. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem kezdődő szembetegségem miatt a szemorvos kötelezően előírta, hogy állandóan napszemüveget hordjak, még a szobában is egy kicsit sötétebbet, mint a normál.

Őszinte leszek, mindenkinek, aki beszól, szívből szólóan, ékes magyarsággal kívánom ugyanezt a betegséget, ami nekem van. Akkor meglepődnek.

De egyébként is, csak a köcsög magyarok gondolják, hogy beszólhatnak, bárhol vagy külföldön, sehol senkit nem érdekel.

2022. okt. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ne foglalkozz azzal, hogy ismeretlen emberek mit gondolHATnak rólad..


Megsúgom: semmit.


Nem foglalkoznak ismeretlenek ruházatával vagy egyéb kellékeivel...

2022. okt. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kesza. Om, mennyire elfogadott. Ha kiégeti szememet a Nap, hordom télen is.
2022. okt. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a szemész mondta, hogy a kezdődő szürkehályog miatt állandóan hordjak sötétített szemüveget, mindig. Jellemzően csak a rokonok szólnak be, idegenek nem szoktak. De bárki is szól be, nagyon durván leugatom őket.
2022. okt. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon érzékeny a szemem, nappal szinte mindig napszemüvegben vagyok. Télen a hó miatt nem is látnék anélkül semmit. Vezetni szintén abban szoktam. Nélküle sokszor nemhogy a felfestést, de még az út nyomvonalás is nehezen látom.

Szóval állandó tartozék :)

2022. okt. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!