Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni magamon?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem önsajnáltatásból írom le a következő fogalmam sincs hány sort.

Szóval. 17 éves fiú vagyok. Olyan érzésem van, mintha kezdenék kiégni. Unalmasak, fárasztóak a napjaim, semmi érdekes nem történik. Egész nap fáradt vagyok, holott hétvégente 10 órát alszok, héten pedig 6 órát. Szó szerint utálom az iskolát, egyik osztálytársammal se jövök ki. Általában otthon ha hazaérek, leülök gépezni, vagy youtube-ot nézni. Hobbim nincs annyira, talán a barkácsolás, de nincs hol csinálnom, így off. Barátom van pár, de azok is felszínesek, valahogy nem megy nekem a barátkozás, mintha kifelejtették volna belémprogramozni... Barátnőm nem nagyon volt, pedig már sok lány tetszett, de mivel egy balf@sz besz@ri hülye vagyok, természetesen kezdeményezni se merek-nem is nagyon tudnék mit mondani neki, így pár hét után szép lassan beletörődök. Szemkontaktust se bírom tartani, néha már én érzem nagyon gáznak, hogy a földet nézem, ha beszélek/beszélnek hozzám. Kezdem azt érezni, hogy egyre rosszabb lesz minden, ugyanaz minden nap, nincs nagyon akivel beszéljek már-már a depresszió kerülget. Itt Gyk-n is megpróbáltam ismerkedni( https://www.gyakorikerdesek.hu/ismerkedes__tarskereses__1197.. írtam magamról vagy 10 sor bemutatkozást, senki sem írt. Nagyon hiányzik egy ember, akivel elüthetem az időt, és nem csak a szobában ülök magamban. Vannak jövőbeni terveim, de szerintem úgysem fog megvalósulni ha továbbra is ilyen maradok.

Szerintetek mit tudnék tenni, hogyan változtassak magamon? Nagyon nem jó, hogy szép lassan felőrlöm magam. Gondolom majd írjátok, hogy menjek oda akárkihez az utcán/iskolában szünetben, de egyszerűen képtelen vagyok rá, mintha az agyamnak az ismerkedés része hiányozna.

Köszönöm annak, aki végig olvasta.



2022. nov. 3. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Otthonülésből nem lesz ismerkedés. Az ismerkedéshez viszont önbizalom kell, kiváncsiság, kalandvágy és bátorság. Ezeket honnan lehet megkapni?

Pl sportolás útján nő az önbizalom és a kitartás, ha szakkörökre beiratkozol akkor a bátorság, ha nyitsz emberek felé mindenféle helyzetben az tapasztalat.

2022. nov. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az agyadnak az a része is hiányzott, amikor a vonalakból betűket majd szavakat kezdtél el értelmezni. Ugyanúgy ahogy megtanultál írni és olvasni meg kell tanulni ismerkedni is.

Az emberek mindig olyan emberhez akarnak kapcsolódni, akik rendben vannak magukkal, hiszen az a vonzó bennük, hogy egyedül is tudnak mosolyogni. Nyilván egy folyton semleges hangulatú emberhez nem fognak oda menni.

Kezdj el aktívabb életet élni. Járj el sport egyesületbe vagy külön edzésekre. Még ha nem is beszélgetsz senkivel legalább a közösségi élmény megvan.


Nekem is "unalmasak" a hétköznapjaim. Ezért bevezetem a hármas szabályt. 1 óra házimunka (mosogatás, főzés, takarítás, mosás stb), 1 óra tanulás (igaz, már nem vagyok diák, de ekkor olvasok könyveket vagy tanulok nyelvet), 1 óra szórakozás. Ha haza érsz 4-re akkor este 7-ig van időd ezekre. Produktívabbnak fogod magad érezni és nem cseszed el a napodat.

2022. nov. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is hasonlóan érzek,ha gondolod írj:)

(18/l)

2022. nov. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es. Szívesen mennék edzeni, de egyszerűen nem tudom rávenni magamat. De egyébként nem vagyok túlsúlyos, 75kg vagyok.

De a 3-as szabály egész jónak hangzik :)

2022. nov. 4. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom az iskola is eléggé leszív, hihetetlen hogy mennyi órája van ma már egy diáknak, amikor én jártam gimibe 5 ével ezelőtt már akkor is sk volt, de most pláne. Amúgy hol laksz, mert az is sokat számít, hova tudsz elmenni stb
2022. nov. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!