Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A második típusú pszihopatak...

A második típusú pszihopatak vagyis a szochiopataknak esélyük sincs a normális életre? Hol tudnék utána olvasni az ezzel kapcsolatos dolgoknak ?

Figyelt kérdés

2022. nov. 6. 20:03
 1/5 anonim válasza:
100%

A szociopaták nem pszichopaták.


A pszichopatának nincs lelkiismerete. Ha hazudik neked, hogy ellophassa a pénzedet, nem fog semmilyen erkölcsi aggodalmat érezni, bár úgy tesz, mintha ezt tenné. Megfigyelhet másokat, majd úgy viselkedik, ahogyan ők teszik azért hogy beilleszkedjen.


A szociopatának általában van lelkiismerete, de gyenge. Lehet, hogy tudják, hogy a pénz elvétele helytelen, és bűntudatot vagy lelkiismeret-furdalást érezhetnek, de ez nem fogja megállítani a viselkedésüket


Mindkettőjükből hiányzik az empátia, az a képesség, hogy beleéljék magukat valaki más helyébe, és megértsék, mit érez. De egy pszichopatánál ez sokkal hangsúlyosabb.


Sokszor eléggé nehéz észrevenni a pszichopatájat. Lehetnek intelligensek, bájosak, és jól utánozzák az érzelmeket. Lehet, hogy úgy tesznek, mintha érdeklődnének irántad, de a valóságban valószínűleg nem érdekled őket, csak azért vannak a közeledben mert valami hasznot várnak belőle.


A szociopaták kevésbé tudnak belesimulni a társadalomba. Nyilvánvalóvá teszik, hogy nem érdekli őket senki, csak saját maguk. Gyakran másokat hibáztatnak, és van kifogásuk viselkedésükre.


Mind a kettő rendellenesség az antiszociális személyiségzavar halmazába esik.


A neten rengeteg anyagot találsz róla, nyilván a legtöbbet angolul.

2022. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Enis ezt olvastam ezeket és hogy ez egy agyi rendeleneseg amygdala teruleten pszihopataknal szinte nem működik ez a terület.

Szociopataknal működik de rendelenesen néha túlságosan is erősen .


Magamon sok tunetett felfedeztem .

Antiszociális vagyok .agresszív .hiperszexualis és rendkívül szorongó gyermekkorom óta


Nem tudok érzelmi kapcsolatokat kialakitani .de dühöt félelmet érzek

És szexuális vágyat. De nagyon mást nem

Viszont Nem bántottam másokat kivéve a volt elettarsam.de duhrohamaim neha vannak és akor nehéz visszafogni magam.

És ot játszom ki a szabályokat ahol csak tudom nem érdekelnek a törvények és a szabályok.

Nem traumatizalt senki nem ért olyan inger de ez az alapot kisgyerekkoromtol van. Ezért először azt hittem pszihopata vagyok de mivel én szorongást érzek az nem lehetek .


Ez az alapot vegulis egy betegség? Ugyan úgy kaphatna az ember kezelést?

Beutalhatnak gyogyintezmenybe?

2022. nov. 6. 21:00
 3/5 Jól van ez így? ***** válasza:
Nem lehetsz szociopata, ha szorongsz és trauma sem ért. A szorongás okát kellene kiderítened és megszüntetni (önismeret, önelfogadás), ha egyedül nem megy keress fel egy pszichológust, de ne te diagnosztizáld saját magad tévesen. A szorongásra tudnak kezelést adni, de igazából te tudod megszüntetni. Ezért nem utalnak be.
2022. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A szorongás a szociopata egyik jellemzője a pszihopata az aki nem érez semmit.


Én érzek de csak negatív dolgokat és társadalmi érintkezésel nekem is problémám van te el tudod képzelni hogy 28 éves vagy és soha 1 barátod nem volt és nincs is rá igenyed

Eshogy csak kislanyokkal bírtal szerelmi kapcsolatba kerülni mert a felnőtt nőkkel is az a baj mint baratokal hogy nincs miről beszélni nincs közös nyelvkeszlet.



nemtudsz vele mit kezdeni .nincs semmi közös maximum munka vagy iskola pár közös téma


Összes jellemző ott van és tudom hogy valami rendelleneseg van velem

De nem jó annak lenni .

2022. nov. 6. 22:40
 5/5 Jól van ez így? ***** válasza:
Hát tényleg van... Olvasd már vissza amit ide leírtál!
2022. nov. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!