Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha már egy éve...

Mit tegyek ha már egy éve altatót szedek és le akarom tenni, de ha csak fél szemet veszek be akkor sehogy se tudok elaludni?

Figyelt kérdés
Zopigen 7,5 mg.

2022. nov. 8. 11:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
12%
Meleg tej is segíti az elalvást, vagy a sör. És nyugodt körülmények. A halványan derengő ledek is zavaróak lehetnek, és sok más egyéb is.
2022. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%
Ez eltarthat 1-2 hétig míg hozzászoksz, hogy kevesebbet veszel be. Segít ha jobban lefárasztod magad.
2022. nov. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Naponta tornázok és sétálok, valahogy nem tudok agyban elfáradni.

Tejet nem ihatok, mert tejfeherje allergiám van. Alkoholt nem iszok, a sör meg undorító 😂


Már kezdem feladni lassan, másnap meg lehülyezem magam, amiért a fél altató után bevettem később még egy negyedet. Sose fogom tudni letenni.

2022. nov. 8. 13:19
 4/21 anonim ***** válasza:
41%
Rosszul vagyok az olyan tanácsoktól, hogy meleg tej, meg fáraszd le magad. Basszus, benne vagyok, az egy betegség, ha valaki altatóval tud csak aludni és utána sajnos függővé válik. A legnagyobb félelmem, én is 2 hónapja vagyok most rajta. Sajnos ez túl gyors iram, 1 év után mini adagokban szabad elhagyni és azt is lassan. Vagy pszichiáter, vannak leszokást segítő gyógyszerek.
2022. nov. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos a nyugtatók és az altatók nagyon addiktívak. Én személy szerint altatót soha nem mertem szedni, pedig minden más megvolt-megvan (antidepi, antipszichotikum, nyugtató, hangulatstabilizáló).


Nincs igazán ötletem, mit mond az orvosod?

2022. nov. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Ezektől a válaszoktól én is rosszul vagyok.


Az orvosom azt mondja nyugodtan szedjem, de szerintem ő bolond, mert a frontinra azt mondta nyugodtan szedjem mint a tictac-ot.


Szedek antidepresszánst, esxitilt. Néha frontin 0,25 de tényleg néha.


Közben meg babát terveznénk ...

2022. nov. 8. 16:11
 7/21 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Kérdező!


Bár ez a gyógyszer csak orvosi rendelvényre adható ki, ez a tény még kevés információ ahhoz, hogy számodra leginkább megfelelő tanáccsal szolgálhassunk.


A betegtájékoztatóban ez áll:


„Kezelés elhagyása – amikor abbahagyja a Zopigen szedését a kezelést csak fokozatosan szabad elhagyni. Bizonyos idővel a tabletta szedésének elhagyását követően azt tapasztalhatja, hogy az álmatlanság tünetei kiújulnak. Ez egyéb reakciókkal is társulhat, úgymint idegesség, fejfájás, izomfájdalom, feszültség, zavarodottság, nyugtalanság és ingerlékenység.”


A meleg tejet, a sört nem gonoszságból írtam, hanem ezek jól bevált, általános tanácsok, módszerek.


Néhány további tanács:

[link]

2022. nov. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
És ezt az alvászavart nem kezeli a pszichiáter? Egyébként vannak kifejezetten alvást segítő gyógyszerek és altatóról is leszoktatott. A baj velem volt, jött a mellékhatás.
2022. nov. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Gondoltam illetve reméltem, hogy nem gonoszságból írtad.

Sok mindent próbáltam már. A melatonin pl. semmit nem segít, teák, gyógynövények. Tejet pedig tényleg nem ihatok.

2022. nov. 8. 16:21
 10/21 A kérdező kommentje:
És tudom, hogy lassan lehet csak elhagyni, de rettenetesen türelmetlen vagyok, és meggyötör, ha nem tudok aludni.
2022. nov. 8. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!