Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A naplóírás tényleg segìt a...

A naplóírás tényleg segìt a lelelki bajokon?

Figyelt kérdés
Otthon sok a gond. Azt mondták ha naplót írok az segít. Ez igaz?

2022. nov. 9. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Én is szoktam írni. Nem napi szinten, valamikor két hetente, valamikor heti 2-szer, tényleg mikor, hogy. De amikor leírom az érzelmeim, gondolataim, akkor tényleg segít, még akkor is ha csak ritkán írok. Ha napi szinten csinálnám, lehet, hogy még többet segítene. Szóval, igen, segít, röviden tömören.
2022. nov. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Nem igaz,mert a gondokra kell megoldást találni.A naplóírás mellett a gondok még ugyanúgy megmaradnak.
2022. nov. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Én még a színezest is ajánlom, nagyon jól kikapcsol.
2022. nov. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

Annyira tudtam,hogy lepontoznak XD

De hát ez a gyakori ilyen.

Árulja el valaki,hogy ha elkezdek színezgetni,vagy írkálni,attól megoldódik az otthoni sok gond(?)

2022. nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Én csak akkor írok, ha valami problémám van vagy nehéz döntést kell meghoznom. Utána mindig könnyebb megoldást találnom, mert miután leírtam már olyan, mintha nem is az én problémám lenne, hanem csak külső szemlélője lennék a helyzetnek, ami le vesz a stresszből és így logikusabban végig tudom gondolni a dolgot és megoldást találni.
2022. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

4-es

nem arról van szó, hogy megoldódik bármilyen problémád azzal, hogy leírod a gondolataid. Persze, hogy nem oldódik meg. Csak annyiban segít, hogy kifejezed, kiadod magadból az érzelmeid. Ennyi erővel mosolyogni, vagy nevetni se nevessünk, mert minek, mi oldódik meg általa? Vagy ott a sport, azzal is kiadod magadból az érzelmeid. Ez olyan, mint a boxzsák. Te dühös vagy, elkezded ütni, vágni azt a boxzsákot, és kiadod magadból a mérged. Nyilván a probléma nem oldódott meg, mert nem ilyen egyszerű sajnos.

2022. nov. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Psycho ***** válasza:
76%

Kedves #2/#4! Kérdező nem azt kérdezte, hogy a naplóírás MEGOLDJA-e a gondokat, hanem, hogy SEGÍT-e az okozott lelki bajokon.


Senki nem állította, hogy a naplóírás megoldja a gondokat.


A problémáink adódhatnak külső forrásból (is). Ezek megoldásában a naplóírás nem segít. Persze, ha ezeket meg tudod oldani másképp, az szuper. Csak sajnos ez nem minden esetben elérhető opció. A lelki jellegű problémáink, amire kérdező gondolt, inkább már egyfajta következmények. S ezen következmények kezelésében segít a naplóírás.


Magyarul nem az eredeti probléma megoldása a cél, hanem a probléma által kiváltott lelki következmények kezelése.


Hogy miért segít? Azért, mert externalizálod (kívülre helyezed) a feszültséget. Segít rendezni a gondolataidat, kiviszed az indulatot a rendszerből. Hasonló ez, mint amikor kibeszéled magadból (sajnos nem mindenkinek van olyan beszélgetőpartnere, aki megfelelő hallgatóság lenne).

2022. nov. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Valakinek hasznal. Valakinek nem. Ki kell probalni mindent, aztan meglatod neked mi valik be. Nekem fogalmam nincs h milyen okbol tanacsoljak ezt, de gyanitom ugyanazert mint a tobbit, h rendszerezed magadban a gondolataidat, illetve ha leirod, akkor kicait mashogy viszonyulsz a problemahoz, mintha magadban ragodnal rajta. Nekem azt tanacsoltak meg h mondjam ki hangosan, amit erzek, beszeljek magamban. Ha kimondom, akkor mashogy erzodik a gondolat....utobbi nekem bevallt. A naploiras nem. De kinek mi. Nekem ujabban a kotogetes segit abban h rendszerezzem a gonsolataimat, az erzeseimet meg csokmentsem a szorongasomat.
2022. nov. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért is jó naplóba írni a gondokat, mert általában az emberek nem kiváncsiak a másik bajára.

Az enyémre se voltak kiváncsiak, miután újra és újra ugyanaz jött fel, ugyanaz történt meg.

Ezért jó a naplóírás, ott nyugodt szívvel leírhatod a dolgokat. Később meg visszaolvashatod, hogy egy adott napon hogyan érezted magad.

2022. nov. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
az évek során egy csomó mindent elfelejt az ember, a napló segít emlékezni
2022. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!