Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez aggodalomra ad okot?

Ez aggodalomra ad okot?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, stresszes életet élek sajnos, állandóan pörög valamin az agyam. Észrevettem, vagyis párom mondta, hogy néha többször kérdezem meg vagy mondom el ugyanazt. Csak egy pl. Tegnap este főztem, mosogattam, közben (ahogy kiderült) mondtam neki, hogy a mai nap legyen elkészülve mire végzek a munkával és menjünk egyből az edzőterembe. Ma beszéltünk, ismét elmondtam neki, nem emlékezve arra, hogy tegnap már szóltam. Ez feltételezem nem normális.


Egyébként gyenge memória miatt jártam már neurológusnál, mri-n, csináltam különböző demencia teszteket, csináltam mensa IQ tesztet, ami 130 fölötti lett (pont emiatt, hogy van-e bármi féle szellemi hanyatlás), minden vizsgálat negatív lett.



2022. nov. 17. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
46%

Ez teljesen normális akkor ha az ember kicsit fáradt, stresszes.


Egyetemistaként velem is előfordul ez amit leírtál. Ha ennél komolyabb probléma nincsen nem gondolnám, hogy aggódni kellene.


Esetleg azt tudom javasolni, hogy próbálj meg minél változatosabban táplálkozni, hogy az ásványi anyag és vitamin háztartásod jól fel legyen töltődve. Ez segíthet valamennyit még pluszban. Na meg persze a pihenés dehát ezt utóbbit könnyű ám mondani.

2022. nov. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi! Sajnos az sem segít, hogy hipochonder vagyok, voltam pszichológusnál is, nem sokat segített…


Komolyabb problémát vettem észre egy általános feledékenységen kívül. Tehàt ilyen amit a neten írnak, hogy nem emlékszem közeli emberekre, szavakra, nem tudok felöltözni, bekapcsolni a sütőt, vagy eltévedek hazafele menet, ilyenek nincsenek.


Amit még furcsállok az az, hogy a kérdésemben említett probléma, ha előjön, és realizálom, hogy nem emlékeztem rá, utána olyan mélyen emlékszem erre, hogy ez a jelentéktelen információ hetekkel később is tisztán felidézhető. Gondolom az egésznek a figyelem intenzitásához lehet köze.

2022. nov. 17. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!