Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme pszichológushoz...

Van értelme pszichológushoz menni, ha tudom mitől vagyok depressziós?

Figyelt kérdés
2022. nov. 21. 06:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
29%
Persze, segíthet feloldani magadban a problémát.
2022. nov. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
És tudod egyedül kezelni a helyzetet? Szerintem nem, mert akkor nem lennél depressziós.
2022. nov. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

Pont itt kérdés az, amit a 2. írt: tudod egyedül kezelni? Ha nem, akkor válaszút előtt állsz. 1. Hagyod a fenébe a dolgot, 2. az ismerősi környezetedből fordulsz valakihez, hogy segítsen, 3. pszichológus (vagy más szakember).

E 2 közül te választasz, ha a legjobban a psz-sal tudsz egyműködni, akkor nem árt.

2022. nov. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem, nyilván nem tudom magamban kezelni. Csak nem tudom van e értelme elmenni. Kb olyasmi helyzet, nagyon idiótára forditva, mintha tudnád magadról, hogy allergiás vagy tudom is én a mogyoróra, ezért ki kellene iktatnod az életedből, de nem teszed, mert annyira szereted a mogyorót, hogy akkor is eszed, ha tudod, hogy belehalhatsz.
2022. nov. 21. 06:49
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem van, sőt ha ilyen konkrét a dolog, gondolom egy mérgező kapcsolat, akkor nagyon könnyű dolga van, sokkal egyszerűbb helyretenni, mintha évekig keresni kellene a problémát. Feltéve, ha ezt őszintén neki ki mered mondani.
2022. nov. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mérgező kapcsolat...Hát igen. Csak épp nem partnerrel. Hogyan lehet helyre tenni? Mert én csak azt látom innen, hogy meg kellene szüntetni a kapcsolatot, de azt nem lehet
2022. nov. 21. 07:07
 7/22 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, csak nem vagy rá készen...


Akkor mindenképp fordulj valakihez segítségért, ha akarsz változtatni...

2022. nov. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem, a kapcsolatot nem lehet megszüntetni. A másik félnek kellene változtatnia.


Mindegy, akkor megpróbálok keresni egyet és megkerdezni, mit gondol.

2022. nov. 21. 07:15
 9/22 A kérdező kommentje:
Ki pontozza le a valaszokat? Nekem mindegyik hasznos.
2022. nov. 21. 07:15
 10/22 anonim ***** válasza:
27%
Abban is segíthet a pszichológus, hogy utakat találj, hogyan élj együtt ezzel a helyzettel. Érdemes elmenni.
2022. nov. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!