Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mièrt rettegek folyton?

Mièrt rettegek folyton?

Figyelt kérdés
Ha a fèrjem elmegy dolgozni gyomorgörcsöm van az úton nehogy törtènjen vele valami. A sok autóbalesetes hír után ha a gyerek a kocsiban van lassan nem merek vezetni. Mindig aggódós voltam ilyen tèren ami furcsa mert egy spontán jó kedvű nő vagyok. Amióta megszületett a kislányom felerősödött bennem mègjobban. Fèlek valami baja esik vagy bajom esik ès nem lesz ott neki. Ki akarom ezt a fajta rettegést írtani az èletemből ,magamban mantrázom is ,hogy ez csak az elmèd ès hagyd abba..de nem hat . Tudom menjek el pszichológushoz de jelenleg a kislányom senkivel sincs el 10 percnèl tovább ha nem vagyok ott.

2022. nov. 27. 00:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor is találj valakit, aki vigyáz a kislányodra addig, amíg te a pszichológusnál vagy. Olyan nincs, hogy senkivel nincs el, mi az, hogy "nincs el". Maximum sír, aztán megnyugszik.
2022. nov. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a férjed józan út közben és úgy általában is, mert nem iszik vagy csak tényleg csak alkalmanként akkor ne aggódj, mert a legtöbb autóbalesetet az alkohol segíti elő.
2022. nov. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A fèrjem sose iszik. Nagy ritkán szülinapon esetleg. Èn inkább a többi soförtől vagy az időjárás okozta csúszásoktól szoktam fèlteni.
2022. nov. 27. 00:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek azt másolja, amit a szüleitől lát. Ha most nem tudsz menni pszichológushoz, később mindketten mehettek.
2022. nov. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egészségtelen családminta...

Te eszerint túlzottan is dependens vagy, míg a lányod irányodban detto. Nála mondjuk a kora még némiképp árnyékolhatja a dolgot, de mindenképp kissé meg kellene ezt változtatni.

2022. nov. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon odafigyelek ,hogy a gyerekem ennek ne lássa kárát. Nem vagyok nagyon fèltő,nem fogom vissza semmiben. Belül inkább aggódom ezerrel ès próbálok mindenre figyelni. Nagyon eleven ,boldog gyerek. A születèsètől nagyon anyafüggő pedig mindent megtettem ,hogy mással is ellegyen. A vèdőnő azt mondta ő ilyen tipus majd változik 2 èves kora után. Most 19 hónapos.
2022. nov. 27. 12:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezek belső fèlelmek. Nem hívogatom a pàrom h minden okè e vagy a gyerekem túlfèltem. Senki meg nem mondaná ,hogy ilyen paragèp vagyok idebenn. Folyamatosan küzdök magamban ,hogy ne törhessen felszínre a fèlelem.
2022. nov. 27. 12:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne halogasd a pszichológust, nem az érzések elnyomása a megoldás, hanem az okok feltárása, a kibeszélés és új látásmód kialakítása.
2022. nov. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szorongásnak hívják ezt az érzést, legalábbis ez az egyik megnyilvánulása, emberspecifikus. Neked ezekben mutatkozik. Terápia, rosszabb esetben rövidebb távon gyógyszer (antidepresszáns, nem nyugtató!) tud segíteni.
2022. nov. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!