Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testképzavaros lennék? Hogyan...

Testképzavaros lennék? Hogyan tudnék kijönni ebből?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A történetem 2 évvel ezelőtt indult.


Egy már egyébként is önbizalomhiányos srác voltam, +35-40kg felesleggel.

Gyakran értek atrocitások emiatt, leginkább általános iskola alsó tagozatán. Akkor még nem volt ennyi felesleg rajtam, de láthatóan kövér voltam.


Változtattam. 2 évvel ezelőtt 180°-s fordulatot vett az életem.


A mindennapjaim részévé vált a sport, leadtam 35kg felesleget (106kg-ról 72kgra) mintegy 8 hónap alatt.

Elkezdtem izmot építeni is és jelenleg 78-79kg vagyok. (e mellé 170cm. Soknak tűnhet ehhez a 78kg, de egyáltalán nem látszik az edzés miatt.)


Kérdezhetnétek, hogy akkor mi a probléma? Hisz változtattam, jobban nézek ki, egészségesebb vagyok, nőtt az önbizalmam stb.


A lényeg most jön:

Egyszerűen néha undorodom magamtól. Utálom magam, ahogyan kinézek.

Külső visszajelzések alapján nem lenne erre okom, mert elvileg izmos vagyok és példamutató a kitartásom az edzés iránt. Az emberek tőlem kérnek tanácsot, étrendet, edzéstervet (nem fényezni akarom magam, de a táplálkozás/edzés elméleti részét nagyon jól átfésültem ez idő alatt. Folyamatosan képezem magam e téren, mert érdekel ez az egész és azt látom, hogy az embereknek nagyon is tudok ezzel segíteni)


Mi lehet annak az oka, hogy -35kg fogyás után sem vagyok elégedett?

A mérlegre túlságosan hagyatkozok sajnos. 4 hónapja izomépítés a célom célzottan, 4 hónap alatt 1kg súly jött fel.

Amint meglátom, hogy a mérleg megy fel, egyszerűen kétségbeesek. Elrontja az egész napom, rossz kedvem lesz.


Pedig, tudom, hogy a mérleg nem mérvadó, mert, mi van akkor, ha izom jött fel? Tudom, hogy a súlyunk ingadozhat, nem vagyunk robotok, nem állandó a súlyunk.

Mindezek ellenére is, hogy tudom ezeket a dolgokat, egyszerűen azt érzem, hogy mentálisan egyre rosszabb az állapotom..


Most ha valaki megkérdezné, hogy akkor éreztem-e jobban magam, mint amikor 106kg voltam, vagy pedig most, akkor őszintén nem tudnék erre válaszolni..

Akkoriban nem törődtem semmivel, nem érdekeltek a számok és nem tudta a kedvemet elrontani a mérleg.. Nem számoltam kalóriát, így az ételekkel is sokkal jobb volt a kapcsolatom.


Talán az lehet ebben, hogy van bennem egyfajta megfelelési kényszer abból adódóan, hogy mindig kritizáltak és bántottak a súlyom miatt..

Nem értem, hogy hogyan lehetne jobb a helyzet..


Bármilyen véleményt és tanácsot szívesen meghallgatok.



2022. nov. 30. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Gyerekkorodban sertegettek, te azokat a serteseket elhitted es beepitetted a szemelyisegedbe.


Olvass könyvet a temaban vagy menj pszichologushoz v mindketto

2022. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%
Azt meg kell értened, hogy pontosan az adott motivációt ahhoz, hogy idáig eljuss, hogy nem szeretted a testedet. Ha elkezded újra szeretni, finomakat enni, csak annyit és úgy mozogni, ahogy jól esik, lehet, hogy vissza fognak kúszni kilók. Neked most meg kellene húznod a határt, hogy mit vársz el a testedtől? Elég, hogyha egészséges vagy vagy ragaszkodsz a szálkás, izmos külsőhöz, az erőhöz, az állóképességhez? Fontos neked, hogy változatosan és finomakat egyél vagy a kiszámolt adag fehérjeturmix, csirkemell is megfelel? Mit vársz a leendő barátnődtől? Mit vársz el másoktól? Meg tudod vonni a vállad, ha valakinek valami nem tetszik rajtad? Lehet, hogy egy pszichológussal érdemes lenne beszélgetned pár alkalmat.
2022. nov. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
72%
Hat az ilyesfajta testkepzavar korantsem par alkalom;D
2022. nov. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!