Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Reménytelennek érzem az...

Reménytelennek érzem az életem, nem tudom el se képzelni, hogy valaha jól érzem majd magam. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan szorongok mindenen, baromi fárasztó és akármennyire póbálom átkeretezni a gondolataimat, minden nap jön valami, amin borzasztóan beszorongok. Jártam egy ideig pszichológushoz és segített is kicsit, már voltak teljes napok, amikor egész jól voltam, de sajnos muszáj volt abbahagyni a terápiát. Most a húszas éveim közepén járok és kezd foglalkoztatni a jövőm és nagyon lehangol, hogy nem látok semmi pozitívat. Még nem volt párkapcsolatom senkivel, ráadásul introvertált leszbikusként nem is látok rá esélyt, hogy valaha lesz. Amikor el próbálom képzelni az éltetm, magányosnak látom magam és kb azt várom hogy a testem mikor adja meg magát, hogy több szorongást nem tud eltűrni. Úgy érzem, semminek semmi értelme, nincs motivációm semmihez és minden pozitív és bátorító mondat vagy gondolat csak idegesít és hatástalannak érzem őket. Hogy lehet átlendülni egy ilyen állapoton?

2022. dec. 3. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%

Bibliát olvasd!!

Hidd el először nem igazán fogod átélni,amit olvasol. De merulj el benne. Én is szorongtam sokat. Onfejlesztes és hit segítségével sokmindenre képes az ember

2022. dec. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Bármit csinálj, csak a bibliát ne olvasd.


ON: miért kellett abbahagynod a terápiát? Ha anyagi okokból, akkor kerülj be TB-s pszichológushoz pszichiáter ajánlásával. Persze lehet, hogy nem lesz az igazi, de egy próbát megér, nem veszíthetsz vele.

Introvertált leszbkusként szerintem mindenképp online társkeresőn legyél fent, nem vagyok ugyan meleg, de gondolom nagyon nehéz lehet így ismerkedni, és szerintem nagyon sokan lehetnek így, akik online keresgélnek emiatt.

2022. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
41%
Át tudom érezni a helyzeted. Én is ugyan ebben a cipőben járok. Sokat jártam pszichológushoz, kicsit segített ugyan, de én sem járok azóta. Én 22 éves vagyok és szintén introvertált leszbikusként élem a napjaim és mit ne mondjak, nem egyszerű. Ha szeretnél beszélgetni, írj nyugodtan.
2022. dec. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi az h ne olvassa a bibliat??

Miert is?

2022. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
Egy horribilis mese, tele erkölcstelen hülyeséggel, de ez még hagyján, csak szimplán gázos. De egy ilyen elmebajos túlvilággi hülyeséggel traktálni az embert pont arra jó, hogy ne becsülje meg a jelenlegi életét, és ne tegyen érte eleget ahhoz, hogy jobb legyen. Ismerek ilyen embert bőven. Példa: nagymamám hithű vallásos, a férje fuvaros volt, és ment mindenfelé. Mamámnak minden álma volt eljutni a Mátrába. Nem Hawaiira, nem a Húsvét szigetekre, a Mátrába. Átlagkeresete volt. És mivel a férje útjainál ő pont nem fért be, mikor 1-2-szer arra ment, nem jutott el oda, és egyedül/közösen csak emiatt sem ment el, mert "az úr így akarta". Képzelheted, mekkora szám lett volna akár csak felülni egyszer egy buszra, vagy miután már rosszak voltak az izületei, elvitetni magát a férjével, vagy bárkivel. Máig képes ezen nyavalyogni.
2022. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Ja, és a lényeget elfelejtettem, ha szerinted a biblia a válasz egy leszbikus számára, aki egy "keresztény" értékrendű országban a nyugathoz képest teljes elnyomásban van, és pl. azért sem tud könnyen ismerkedni, mert alig vállalják fel az identitásuk, akkor arra sem tudok mit mondani.

A legfelvilágosultabb, módosított elvek szerint is a legjobb véleménye egy hithű kereszténynek, hogy legalább nem bűn, csak ha gyakorolja XD

2022. dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Régen amikor még vallásos voltam olvastam bibliát hát az én szorongásom nem kér többet abból a könyvből.Rendes rosszabbul voltam tőle.

Tényleg bibliát ne

2022. dec. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Háttér Segítő ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vagy, de tudnod kell, hogy nem vagy egyedül. A Háttér Társaság Információs és Lelkisegély Szolgálatot működtet, mely minden nap 8-23 óráig érhető el. Operátorainkhoz fordulhatsz bármilyen LMBTQI+ témájú kérdéssel, problémával az alábbi elérhetőségeken:

· ingyenesen elérhető zöld szám mobilról és a legtöbb szolgáltatótól: 137-37

· normál díjas vonalunk: +36 1 329 33 80

· SKYPE mindennap 18-23 óráig: "segelyvonal"

· Chat: [link] hétfőn és szerdán 18-23 óráig

· Email: lelkisegely@hatter.hu

Társaságunknál Személyes Segítő Szolgálat is működik, ahol kortárs segítőkkel beszélgethetsz 10-12 alkalmon keresztül térítésmentesen.

Bejelentkezni a hatter.hu/tevekenysegunk/szemelyes-segito-szolgalat oldalon található jelentkezési lappal tudsz.

2022. dec. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Bízz Istenben!
2022. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Sajnálom,hogy így érzel . Én is introvertált vagyok szóval tudom nem könnyű. Ha van kedved irj privát.
2023. jan. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!