Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ptsd tünete lehet, hogy...

Ptsd tünete lehet, hogy teljesen mást látok mint a valóság? Hogyan magyarázzam ezt meg másoknak?

Figyelt kérdés

Pl volt egy szituáció ami nagyon emlékeztetett a traumára, de aligha lett volna jogom dühösnek lenni. Én meg teljesen elvesztettem a fejem, és konkrétan a traumát kiváltó személyt láttam magam előtt, a valóban ott lévő személy helyett (olyan homályos meg távoli volt az egész, és nem igazán emlékszem mit csináltam és nem bírtam kontrollálni magan) és onnantól csak annyi van meg, hogy megyek felé és ordítok, üvöltök vele, pont úgy mint amikor a traumát átéltem.

Nyilván ez az ember azóta látni sem akar (teljesen jogosan), es nem erti hogy mi a franc bajom van vele, egy idiota harpianak hisz, aki egy aprosagom ilyen duhos lett. Szerintetek hogyan tudnam ezt megertetni vele, hogy én nem ot lattam oda?



2022. dec. 15. 04:10
 1/10 A kérdező kommentje:
És a legrosszabb, hogy ma éjjel történt, de nem is nagyon emlékszem, hogy mit csináltam, kiesett kb a fele
2022. dec. 15. 04:11
 2/10 A kérdező kommentje:
Utána remegtem, sírtam, majd összeeestem, legtisztább emlékem ott kezdödik, amikor már a földön fekszem és nehanyan korbeallnak
2022. dec. 15. 04:13
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Későre jár, menj és pihenj. Aztán majd reggel, kitisztult fejjel jobban össze tudod majd rakni a dolgokat.
2022. dec. 15. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Ptsd tünete. Flashback


Szakembertől kérj segítséget.

2022. dec. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos továbbra sem állt össze
2022. dec. 15. 17:50
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek érdemes valahogy beszélnem erről az érintett személlyel vagy csak kérjek bocsánatot és ne magyarázkodjk? Annyira rosszul érzem magam, főleghogy fontos nekem ő
2022. dec. 15. 17:50
 7/10 anonim válasza:
79%

Szia!

Sajnálom, ami veled történt. Szerintem is keress egy jó szakembert, aki segíteni tud neked. Javaslom, hogy tájékozódj előtte, hogy biztosan jó kezekbe kerülj. Legjobbakat kívánom Neked!

2022. dec. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Emlékbetörések, ez tényleg annak a tünete.

Az illetővel érdemes lenne beszélni. Szerintem megérti, ha felvilágosult, utánaolvas, de ahogy ide leírtad, úgy elmondhatod neki, az is megérti ezt, aki sose találkozott ilyennel.

Őszintén sajnálom, ami veled történt.

2022. dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és az együttérzést!

Sajnos egyelőre hallani sem akar arról, hogy beszéljünk, bocsánatot kérni volt csak lehetőségem. Talán majd egyszer…

2022. dec. 25. 11:17
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha levélben megírnád neki röviden, lehet hogy elolvasná.
2022. dec. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!