Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudna egy szakember velem...

Nem tudna egy szakember velem semmit sem kezdeni?

Figyelt kérdés
Kisgyerekkorom óta többnél is voltam, nyugtatót is szedtem 7 évig de leszoktam róla, most az antidepresszánsról próbálok lejönni hogy ne keljen receptért járkálni mert szörnyű a pszichiátriai szakrendelés! Hallgatni azt hogy ez véresrekaparta magát, nyála folyik, elszökik stb stb, legutóbb még egy antiszociális elem is belém kötöt! Igazából ilyenjeim vannak mint depresszió, szorongás, ocd (az első kettő ebből adódik az utolsó meg tic disorderből). Tapasztaltam korábban pánikrohamot, deperszonalizációt/derealizációt. Rájöttem hogy velem nem tudna mit kezdeni egy szakember. Szimplán nem szeretem a világot amiben élek és távol akarom tartani magam a társadalom és az emberiség dolgaitól amíg élek, szimplán nem akarok részt venni benne. Kétlem hogy megtudná bármi vagy bárki változtatni a mentalitásomat. 22/f
2022. dec. 19. 21:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Csak annyit tudok tenni hogy nem követem a közösségi oldalakat, híreket és a világ eseményeit mert jobban lehozz az életről mint amennyire levagyok.
2022. dec. 19. 21:45
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha már eleve úgy állsz hozzá, hogy veled úgysem lehet semmit kezdeni, akkor ne várj csodát senkitől. Ahhoz hogy Te jól legyél: nagyon is kell a Te akaratod- más látásmódod- tenni akarásod, hogy "én akkor is kijövök ebből a sz..-ból" Amíg Te saját magadat ennyire lenézed, képtelennek tartod a javulásra, addig senki nem fog tudni rajtad segíteni.
2022. dec. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már úgy beleszoktam a depresszióba hogy kényelmes így.
2022. dec. 19. 22:42
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Kezdj el hallgatni vidám zenéket.. kezdj el olvasni pozitív történeteket, kezdj el nézni olyan filmeket, ami felvidít. Keresd meg milyen hobbi tenne boldogabbá és lépj és kezd el. Kezdj el álmodozni olyan életről esténként amikor nem vagy depis... mit csinálnál mit tennél.. Tudnék ajánlani neked alternatív terápiákat, de arra is nyitottnak kell lenni :)
2022. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg beszéld meg az orvossal, hogy stresszelsz a váróteremben tapasztaltaktól, és kérdezd meg tőle, hogy nem lehetne-e megoldani, hogy a jövőben személyes megjelenés helyett telefonon intézzétek a gyógyszer felírást? A saját tapasztalatom alapján ez legalábbis magánpraxis esetében jól tud működni: ha úgy érzem, hogy változatlan az állapotom, nincsenek újabb tünetek, akkor van úgy, hogy csak telefonon hívom fel a pszichiáteremet és megkérem, hogy írja fel a következő hónapra szóló gyógyszeradagot.
2022. dec. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!