Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte betegesen függök a...

Szinte betegesen függök a szóbeli megerősítésektől, hiába van szó evidens dologról, nehezen vagy egyáltalán nem tudom meggyőzni magamat, mit tehetnék ezellen?

Figyelt kérdés

A véleményem mellett nem tudok magabiztosan kiállni és, ha a (leginkább)szerethetőségemről van szó egy számomra jelentős személynél akkor visszajelzésekre vágyok, ez volt párkapcsolatomban mutatkozott meg nagyon, tudtam a választ de mégis kellett a megerősítés mert különben ezen kattogtam napokig vagy akár hónapokig.

Mondok egy fiktív példát hogy jobban értsétek

Összejöttem egy csajszival, ezer meg ezer dologgal bizonyította, hogy szeret de én azon kattogok, hogy nem csak a pénzemért miatt van-e? Holott sokszor ragaszkodik hozzá, hogy ő álljon dolgokat és ugyanannyit ad, mint én. Vannak észérvek, tudom, hogy alaptalan a feltételezés, de, ha nem kérdezek rá akkor hónapokig ezen kattogok, VAGY attól félek, hogy ezen fogok hónapokig kattogni.

Ezzel a példával most csak a hasamra ütöttem, picit azért más jellegű kérdéseket szoktam feltenni, és tök feleslegesen stresszelek rá de ez sajnos kényszeres..

Hogyan küzdhetném ezt le?

23/F



2022. dec. 20. 23:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Önismeret, pszichológus tud segíteni. Nem vagy egyedül a problémáddal, tudod hányan szoronganak kapcsolatban? És nem tudják, miért és hogy lehetne jobb. Nem kell elvárni, hogy egyedül oldd meg a szorongásod. Ne rontsd el ott a kapcsolatod, mint más, hogy így marad és tovább szenved. Kérj segítséget pszichologustól, előre egyeztettek, hány alkalmat szeretnél, ő is tesz javaslatot, nem kell évekig járni.

Irigylésre méltó, hogy ezek szerint te anyagilag meg is teheted, hogy jársz, más pedig szeretne segítséget kérni, de nincs elég pénze rá.

2023. jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

El is kezdek járni egy uj pszichologushoz mert jartam de valtani szeretnek:/

Persze fontos az onismeret, mar jobban meg is ismertem magam

De azert csak nem tartjatok azt helyesnek hogy zuditsam ra a paromra az onbizalomhianybol jovo kerdeseket hogy megerositsen

Szoval ahogy az egyik valaszolo is irta, az onuralom is fontos

2023. jan. 11. 17:38
 13/13 anonim ***** válasza:
Így van, mivel régóta tudod, hogy magad gerjeszted magadnak a problémádat, egyszerűen nevesd ki a hülye gondolatokat. Akár tegyél egy fecnit a farzsebedbe amire ráírtad előtte, hogy mi van öcsi, megint kezded? :) A mosolygós jelet is rajzold rá, akkor önkéntelenül is elmosolyodsz, ez segít átkattintani az agyadat.
2023. jan. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!