Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki annyira introvert...

Lehet valaki annyira introvertált, hogy alkalmatlan a párkapcsolatra, családalapításra?

Figyelt kérdés

Mindig azt éreztem eddigi párkapcsolataimban, hogy 3 hónap után megfulladok mert nincs privát szférám, saját territóriumom. Pedig a eddig barátnőim nem is voltak extrovertáltak.

Van aki teljesen alkalmatlan párkapcsolatokra?


2022. dec. 27. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Lehet. Nem mindenkinek való a párkapcsolat és a család csak ezt kimondani még mindig tabunak számít.
2022. dec. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
64%
Persze hogy van. Én pl. megőrülnék ha nem lenne magánszférám vagy ha gyereket kellene nevelnem. Van párom de ő is introvertált és mindkettőnknek van én ideje, magánszférája. A párkapcsolat az még megoldható ha megfelelő a pár, a gyerek az necces, mert minden megvan benne, ami zavar egy introvertáltat, nuku magánszféra, hangos, foglalkozni kell vele akkor is, ha a hátad közepére nem kívánod.
2022. dec. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

Én és a férjem is alapvetően introvertáltabb, de nálunk abban nyilvánul meg, hogy befelé fordulók vagyunk, csendesebbek, kevésbé igényeljük a társasági életet, visszahúzódóbbak vagyunk, nem a társaság középpontjai.

De ettől függetlenül mindketten családpártiak vagyunk, és abszolút nem érzem, hogy egymást korlátoznánk, vagy a gyerek korlátozna minket.

Mivel hasonlóak vagyunk, az igényeink is hasonlóak.

2022. dec. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Lehetséges.
2022. dec. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Élő példa vagyok. Legszívesebben egyedül élnék... de sajnos életképtelen is vagyok, úgyhogy megszívtam...
2022. dec. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Én pl, de én szeretem a társaságot is, de kell a magánszféra. Megőrülnék, ha valaki folyton mellettem lenne.

47 éves vagyok, mielőtt valaki azzal jönne, hogy majd megváltozik.

2022. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gyakran még dolgozni bemenni is problémás mert tudom, hogy 1 óra alatt a főnök és kollègàk le tudják szívni az energiám és zombi vagyok a nap hátralevő részében. Munka után ezért pihennem kell, feltöltődnöm egyedül. Ha nem lenne egy ilyen pihenőidőm minden nap és hétvégén, szerintem feldobnám a talpam.
2022. dec. 27. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!