Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Honnan tudjam, hogy skizofrén...

Honnan tudjam, hogy skizofrén vagyok e?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy spektrumbetegség, viszont nagyon sok dolog igaz rám a leírás és tünetekből is. Az egyik oldalam azt mondja, lehet van benne valami, sokan akkikkel összevesztem azt mondták skizofrén vagyok mert téveszméim vannak (igazából az a legjobb ha nem haverkodok) viszont magabiztosságomban meg a másik oldalam azt mondja, hogy továbbra is a világgal van baj, merrmt mindenki hazudozó, meg nem kérek nagyon semmiből mert semmi pozitívat nem adnak az emberi kapcsolatok.

Hallucinációim nincsenek egyedül, de van olyan is hogy egy ideig teljesen befordulok és nem jönnek a szavak. Meg kicsit észreveszik az emberek hogy nêha teljesen máshogy viselkedek, ellent mondok magamnak, stb. De mint mondtam majdnem az egész kórkép igaz rám, viszont sok dolgot meg valóságosan élek meg szóval nem tudom ez betegség e egyáltalán. Bár mikor beszéltem emberekkel és olyan gondolataim lettek tőle meg düh, hogy jobb lett kirakni szinte mindenkit az életből az lehet gázos kicsit, de így is van hogy valakivel kijövök, de spontán olyanok jutnak eszembe amit utána megbánok (pl durva összefüggéseket kreálok). Szerintem van betegségtudatom de viszont nem tudom ez betegség e. Amúgy sok sötét gondolatom is van, bár nem tudom hova tenni.



2022. dec. 28. 10:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Amúgy nem várok itt diagnőzist igazából. Csak nem találok szakembert aki felállítana egyet. Meg ha kiderülne ilyen lehet még nehezebben kapnék munkát. Ezzel így is voltak nehézségeim főleg az aszociális dolgaim miatt, de már van erre is külön oldalam.
2022. dec. 28. 10:49
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Amit leírtál, az a laikus véleményem szerint nem hasonlít a skizofréniára. És ahogy leírtad - összeszedetten - az sem. De ha úgy érzed, hogy nincs veled minden rendben, akkor jól teszed, ha kivizsgáltatod magad. A legegyszerűbb a területileg illetékes szakrendeló pszichiátriai gondozójában időpontot kérni. Ez pénzbe se kerül. A vizsgálat eredménye orvosi titok, amit nem fognak a munkahelyednek megküldeni.
2022. dec. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!