Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez étkezési zavar?

Szerintetek ez étkezési zavar?

Figyelt kérdés
Még nyáron nagyon nagyon közel voltam az anorexiához (ha esetleg nem voltam az) de kilábaltam belőle. Azóta folyamatosan fogyni akarok, de nem bírom tovább a diétát 3-4 napnál tovább, mert ha csak egy kis egészségtelen kaját eszek, mostmár minden mndegy alapon rámjön ilyen falásroham féleség. Ezek ilyen 1200kcal diéták, az első napon mindig csak vizet iszok (fastolok). Mostanában is mindig ez van, hogy majd holnap diétázok, de nem lesz belőle semmi. Úgy érzem rengeteget eszek, és ez szerintem igaz, olyan már mintha folyamatosan ez a falásroham lenne, de csak akkor ha egyedül vagyok. Mások előtt nem szeretek enni, vagy csak keveset. Elvileg jó alakom van, bár én utálom magam, és nagyon félek hogy a sok falás miatt meghízok.

2022. dec. 30. 15:50
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Konkrétan nem tudom kijelenteni, mert nem értek hozzá, de valamilyen határterületnek tűnik. Mindenképpen keress fel pszichológust vagy háziorvost, ők majd elmondják, mit kell tenned, hova kell menned (dietetikus/gasztroenterológus). Kérj segítset, mert te is érzed, hogy csak magadnak ártasz és ez tarthatatlan. Nagyon sok erőt és kitartást kívánok.
2022. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
33%

Nem lábaltál ki belőle.

Masszívan anorexiás vagy azóta is.


Fogyni akarsz, random éhezteted magad, fastolsz, nem eszel, a falásroham normális, mert annyira éhezel, hogy a szervezetednek ételre van szüksége.


Keress orvost.

2022. dec. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos én attól félek hogy ilyen binge eating disorderem van vagy mi. De azt se tudom mi a különbség maga az étkezési zavar, és a sima "egyfolytába zabálok, mert nem birom megállni "között.
2022. dec. 31. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:

A szakember is egy meghatarozott lista alapjan allitja fel a diagnozist, pl a DSM nevu konyvben talalhato lista alapjan.


[link]


Itt le van irva pontosan a DSM 4 meg DSM 5-ben talalhato kriteriumok.


De szerintem mindegy hogy cimkezed fel, ha valamit egeszsegtelenul csinalsz, akkor erdemes elgondolkodni, hogy onuralom hianya-e, es/vagy anorexiara kompenzalas (nagyon sokszor egyutt jar a B.E.D es az anorexia) es/vagy valami trauma valtja-e ki, pl gyerekkent nagyon "rovid porazon tartottak" es az evesben ugy erzed, hogy vegre van valami felett iranyitasod.

2023. jan. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!