Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nem tudom...

Mit tegyek ha nem tudom tovább fizetni a pszichológusom?

Figyelt kérdés

Elégge nehéz időket élek. Egy éve járok terápiára. Nagyon szeretem a terapeutám. Ő a bizalmasom. Már szinte úgy tekintek rá mint a legjobb barátomra. Igaz nem olcsó.



A mostani gazdasági helyzetben nem engedhetem meg mamagamnak.


Nagyon nehéz így is volt olyan h úgy éreztem csak ő van nekem.


Most viszont nem engedhetem meg magamnak. Nem tudom mit tegyek. Tegnap voltam az utolsó alkalmon. Nem tudom ezt hogy dolgozzal föl.


Kezdem azt hinni h a terapeutámra sose számíthattam ő szamított a pénzemre.


Nem tudom mit tegyek tanácstalan vagyok. Úgy érzem h elvesztettem a legjobb barátom.😪


Valami tanács? Előre is köszönöm.



2023. jan. 6. 21:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, azt érezted, csak ő van neked. Itt akkor valamit elrontott, mert egy év alatt arra kellett volna vezetnie, hogy nyiss kifelé, keress támaszokat. Szerezz barátokat, vagy párkapcsolatot.

A pszichológusnak nem kéne az egész életedben veled maradnia, hanem inkább csak "betolni az autót". Az lenne a cél, hogy nélküle is kerek legyen az életed.

Egyébként nyilván nem elvárás, de Almási Kitti az egyik könyvében azt írta, hogy volt, akinek átmeneti kedvezményt adott, mert nem akarta megszakítani a munkát. Vissza is éltek vele. A pszichológusodnak nem célja, hogy szoros érzelmi kötelék kösse hozzád, de ha a szakmájában elég elhivatott, akkor hozhat ilyen áldozatot is.

Viszont jelen esetben a fentebb leírtak miatt sem szimpatikus a pszichológusod. Keress egy olcsóbbat, aki segít építeni az életed, és nem csak a lelki szemetesed. Nehéz, de lehet találni.

2023. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
15%
Borderline a kérdező
2023. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

oszt ezt miből szűrted le? egy diagnózishoz pszichiáter és pszichológus kell!

nekem 3 hét folyamatos együttműködés kellett kórházi bentfekvéssel. tesztek és interjúk után állították fel a diagnózist. ha neki is diagnosztizálták akkor pszichiártiai kontrollra kell járjon és folyamatos pszichiátriai terápiákra. egy ilyen kérdésből nem derül ki hogy kinek milyen személyiségzavara van. ne diagnosztizáljuk már egymást..mert kitudja.. lehet túlgondolja, ráparázik és még neki lesz rosszabb. hagyjuk ezt az orvosokra.


üdv:egy borderline :D

2023. jan. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
75%

2017-2018 körül én is jártam pszichológushoz, de pl nekem egy nagy semmit se segített. Rosszabbodott. Pár alkalom után pszichológust váltottam, de az sem segített, elkezdtem vagdosni a kezemet. Pár hónapra rá megint váltottam, de ez sem segített egyáltalán. Utánna otthagytam ezt az egész pszichológusos dolgot, mert tudtam hogy a következő sem segítene.

Utánna önerővel leálltam a vagdosással. 2021ben vettem magamnak 2 macskát pár hónapra rá vettem még 1 macskát (2021ben).

És azóta tök boldogan élem velük az életem. Megváltoztatták a személyiségemet, gondolkodásom..

20L

2023. jan. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Mocskos dolog"


Lol, hát mocsok dolog is, hogy az ember pénzért végzi a munkáját, nem ingyen. Hajjajj...

2023. jan. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos én is ezt tapasztaltam, kidobott pénz és érdemi segítséget meg nem kap.

Ennyi erővel én is bárki lehetne pszichológus.

2023. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!