Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végtelenül boldogtalan vagyok,...

Végtelenül boldogtalan vagyok, és az életem kilátástalan. El akarok aludni örökre, de nem akarom hogy a családom fájdalmat éljen át. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hosszú ideje (évek) húzódó depresszióban vagyok.

Jártam több pszichológusnál, szedtem gyógyszereket, próbálkoztam az egészséges életmóddal, hobbikkal, randizással, vásárlással, ivással, sporttal, iskolára koncentrálásával, iskola otthagyásával, a verbálisan erőszakos apámat kizártam az életemből, stb. Szóval így érzem hogy ami eszembe jutott azt mindent kipróbáltam legalább néhány hónapig. Van amitől évekig vártam a csodát de semmi.


Én egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mások miért akarnak élni. Az élet fáj. Ha elmondom valakinek hogy mennyire boldogtalan vagyok, csak rákontráz, hogy neki rosszabb és ő kibírja. De MIÉRT akarja bárki is kibírni ezt?

Nem vagyok vallásos, szóval menyország és társai engem nem motiválnak.



A családom azt mondja, hogy ők nem akarnak engem szenvedni látni, de közben azt akarják hogy éljek és nekem az csak szenvedés. Ha ők folyamatosan boldogtalanok lennének és meg akarnának szabadulni a fájdalomtól az élettel együtt én elengedném őket. Lehet hogy beleszakadna az egész szívem, de akkor se lennék ilyen önző.



Köszönöm annak aki elolvasta.

Ha egy mód van rá nem kérek becsmérlő üzeneteket, de ha igazán boldoggá tesz titeket azért elküldhetitek.


2023. jan. 14. 18:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

9


Mivel most nem csinálsz semmi olyat amiben örömöd leled, nyilvánvaló, hogy 10, 20, 30 év múlva sem fogod örömed lelni abban a semmiben, amiben vagy. Ezért kell törekedni arra, hogy olyan dolgot találj ami számodra jó.


Egyébként érdekes, mindent figyelmen kívül hagytál abból amit írtam, de megkerested azt a 3 mondatot, amibe bele tudod látni a negatív dolgokat...

2023. jan. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
11! Ez nekem is feltűnt. Ha bármit írunk, semmi nem jó. Mintha beletörődött volna.
2023. jan. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#10

Egy éven át próbálkoztam a szakdolgozatom megírásával, és nem jutottam semmire. Ugyanazokat a sorokat olvastam újra és újra és nem tudtam megérteni hogy mi van a papíron.

Amikor beszéltem róla a családomnak és a barátaimnak, azt mondták hogy ha nem lennék ilyen lusta, akkor menne. Végül kifogytam az időből.

Tudom hogy mások erősebbek. Én nem vagyok erős.



#11, 12


Vannak olyan dolgok amiket "szeretek" de szívesen lemondok róluk ha minden más is megszűnik a halálban. Nem elegek ahhoz hogy ki akarjak tartani érte.


És igen, teljesen igazatok van. Feladtam.

2023. jan. 15. 19:31
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Akkor minek írtál ide? Valami oka volt.

Vagy mégsem adtad fel teljesen, és támogatást vársz, vagy csak picsogni akartál!

Vannak barátaid, van családod! Ők sem érdekelnek?

Nekem már barátaim sincsenek, mégsem akarom eldobni az életemet! Keresek egy célt és megyek tovább! Nem szabad feladni!

2023. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy szerezz egy (mentett) kutyát. De komolyan! Lekötne, feltöltene energiával és szeretettel.
2023. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#14


Igazad van, csak picsogni akarok.


#15


Nagyon szeretnék egy kutyust, beleszakad a szívem annyira. Ha elmegyünk az alberletből máshova, akkor be is fogadunk egyet. Itt sajnos nem engedik, többszöri kérésre sem.

2023. jan. 15. 20:50
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Másik albérletbe se fogják, de ha ennyire kutyát akarsz, akkor küzdj érte! Saját lakásért, házért, ahova vihetsz kutyát! Igen, nagyon kemény lesz, de lenne egy célod! Amúgy látom, hogy a lényeget kiragadtad a mondandómból!
2023. jan. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

#17

Köszönöm a tanácsot és a jószándékot, de nem fog menni.


Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat. ❤️

2023. jan. 15. 21:13
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Tudod kérdező számtalanszor játszottam a gondolattal én is, hogy végzek magammal.

Írok egy kicsit magamról. Cserébe hasonló konkrétumokat kérek én is az életedről.


Szóval.


3 éves voltam amikor egy autóbalesetben elvesztettem anyámat, apámat, és a testvérem.

A balesetet egyedül én éltem túl. Deréktól lefelé megbénultam. De élek.

Intézetben nevelkedtem.


Kapcsolatom soha nem volt, nincs családom, barátaim. Senki. De élek.


Tudod mi tart életben? A remény, hogy van az életnek egy olyan oldala is amiben szerethetek valakit, és amiben viszont szeretnek.


Az anyagi problémákra is van megoldás. De ahhoz józan gondolkozás kell és kitartás.


Soha ne add fel a reményt, a hitet a jóban, és akkor lesz motivációd, kitartásod.


Neked van családod. Van akit szerethetsz, és viszont szeret. Egészséges vagy, rengeteg jó és szép dolog várhat még rád.


Az életet megélni kell, annak minden örömével és bánataival együtt.


Az örömök a lelked teszik erősebbé, a bánatok a jellemed.


Ezért adj az életnek és magadnak esélyt. Mert megérdemled, hogy elérd majd az örömöket is.


24L

2023. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#19 először is köszönöm a válaszod, és lenyűgöző amire képes vagy. Bár én is ilyen erős lennék.



Rólam röviden:

Fogyatékkal élő vagyok születésem óta, (hallás) ezenkívül vese problémáim vannak.


Szegénységben nőttünk fel a testvéremmel. Az én apám nem halt meg, de bárcsak meghalt volna. Egy dühöngő, üvöltöző állat, aki összehasonlítja magát olyanokkal akik a sírig verik az asszonyt és ezért kb tökéletesnek tartja magát.


Az általános iskolában nem voltak barátaim, és a szüleim ezért engem hibáztattak. Azt mondták, hogy nem lehet szeretni, és ők is csak azért szeretnek mert a szüleim, de más nem fog.


Amikor középsuliba és kollégiumba mentem, elhatároztam hogy megváltoztatom az életem, kitörök a szegénységből és jó lesz a felnőttkorom.

És én tényleg igyekeztem. A gimi első évében minden éjjel hajnali 1-2-3ig tanultam hogy be tudjam hozni a lemaradásaimat.

Utána jött a diákönkormányzat, a folyamatos versenyek, az emelt szintű órák, stb. Persze közben a félévenkénti német vizsgákra is készültem, stb... Ez egy jó időszak volt. Nem volt időm arra hogy elmenjek a barátaimmal egy sütire, vagy romantikus kapcsolatokat alakítsak ki, vagy bármi ilyesmi, de úgy voltam vele hogy most építem a jövőmet. Végül felvettek az ELTÉre jogra, állami támogatott helyre.

És itt kezdődött a lejtő. Messze túl nehéz volt. Félévkor mind a tíz tárgyamból megbuktam. Pedig továbbra is csak tanultam, nem jártam el sehova. De nem voltam elég. És itt kezdődött az, hogy akarkinek panaszkodtam vagy segítséget/tanácsot akartam kérni, egyszerűen a szemembe néztek, és közölték hogy nem hiszik el hogy nem megy. Család, barátok, mindenki.

Végül félévkor otthagytam.

Fél évet dolgoztam, majd családi nyomásra elmentem újra egyetemre. Ezúttal magyar alapszakra. Ami híresen könnyű, ugye?

Hát nekem nem az, mert egy idióta kis csíra vagyok. Az energiám 100%át az egyetemben kellett tennem ahhoz, hogy átlagosan tudjak teljesíteni egy ilyen könnyű szakon. Se családi időtöltés, se barátokkal találkozás, se randizás, se bulizás, se hobbi, semmi. Semmit nem engedtem meg magamnak, mert nem vehettem el erőt és energiát az iskolától. Pedig utáltam mint a sz*rt. De csináltam mert tudtam hogy muszáj.

Aztán jött az armageddon. A mama halála után apu annyira elviselhetetlenné vált, hogy el kellett mennünk a családi házból. A szüleim elváltak, az öcsém az anyum és én albérletbe mentünk, és én passziváltam az egyetem utolsó fél éve előtt (mert nekem a három éves egyetem három és fél évig tartott volna) hogy legyen időm dolgozni, és az öcsém folytatni tudja a másodszakmát. Egy évig voltam passzív, és ez alatt az idő alatt egyszerűen nem bírtam nekiállni/ haladni a rohadt szakdolgozattal. Ültem a könyv fölött, és próbáltam megérteni amit olvasok újra és újra és újra és nem ment. Annyira fáradt voltam a munkától, hogy csak hazajöttem és sírtam, aludtam, és kezdődött elölről. Persze hitt nekem bárki is amikor azt mondtam hogy nem megy? Lóf****.

Végül odáig fajult hogy augusztusban ki kellett iratkoznom, mert nem haladtam sehova. És ez volt az utolsó csepp a pohárba. Nincs másom csak három millió adósságom, és nyolc óra munka után arra sincs erőm hogy mosogassak egy adagot. Nincs aki segítsen rajtam és én K*rvára nem tudok magamon segíteni. Szeptember első heteiben úgy döntöttem véget vetek mindennek. Felmondtam, elrendeztem az ugyeimet, és aztán jött a fagyálló. Persze élek. Még ez se sikerül, jellemző.

Utána jött a pszichiátria, aztán Tündérhegy, aztán dolgoztam egy hónapot, aztán nem bírtam és felmodtam és most itt vagyunk.



Persze ennél részletesebb a dolog, de szerintem így is elég világos.

Az elmúlt hat évben kiderült hogy akárhogy küzdök, nem tudom magamat megmenteni, és nincs aki megmentsen.



Az hogy egy csomó minden nem jut, szerelem, család, stb, azt régesrég elfogadtam. De azzal nem tudok együtt élni, hogy egy ostoba, idióta, használhatatlan, agyatlan barom vagyok. Mert mindig azt hittem hogy okos vagyok, és a eszemre számíthatok és ez volt az egyetlen amiben mindenki megdicsért és értékesnek tartott.

2023. jan. 16. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!