Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Végtelenül boldogtalan vagyok,...

Végtelenül boldogtalan vagyok, és az életem kilátástalan. El akarok aludni örökre, de nem akarom hogy a családom fájdalmat éljen át. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy hosszú ideje (évek) húzódó depresszióban vagyok.

Jártam több pszichológusnál, szedtem gyógyszereket, próbálkoztam az egészséges életmóddal, hobbikkal, randizással, vásárlással, ivással, sporttal, iskolára koncentrálásával, iskola otthagyásával, a verbálisan erőszakos apámat kizártam az életemből, stb. Szóval így érzem hogy ami eszembe jutott azt mindent kipróbáltam legalább néhány hónapig. Van amitől évekig vártam a csodát de semmi.


Én egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mások miért akarnak élni. Az élet fáj. Ha elmondom valakinek hogy mennyire boldogtalan vagyok, csak rákontráz, hogy neki rosszabb és ő kibírja. De MIÉRT akarja bárki is kibírni ezt?

Nem vagyok vallásos, szóval menyország és társai engem nem motiválnak.



A családom azt mondja, hogy ők nem akarnak engem szenvedni látni, de közben azt akarják hogy éljek és nekem az csak szenvedés. Ha ők folyamatosan boldogtalanok lennének és meg akarnának szabadulni a fájdalomtól az élettel együtt én elengedném őket. Lehet hogy beleszakadna az egész szívem, de akkor se lennék ilyen önző.



Köszönöm annak aki elolvasta.

Ha egy mód van rá nem kérek becsmérlő üzeneteket, de ha igazán boldoggá tesz titeket azért elküldhetitek.


2023. jan. 14. 18:33
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy se agyatlan, se béna, se értéktelen. Egyszerűen csak nehezebb életutat kaptál, mint mások. Most engedjük el azokat a hozzászólókat, akik szerint másnak is nehéz, mégsem picsog...nem mindenkinek az a legnagyobb problémája, hogy letört a műkörme, vagy apuci nem adott elég pénzt a hétre...szerintem teljesen erős vagy, sokkal több mindenen mentél már keresztül, mint mások valaha is fognak. Voltam hasonló, kilátástalan helyzetben. Egyszer egy expasi miatt. Rátettem fel az egész életem. Szerettem, de tele volt tartozásokkal, hitelt kellett felvenni stb. Aztán mikor megcsalt és ott hagyott, minden összejött. Nem tudtam normális albérletbe menni a hitel miatt, mert rengeteget elvitt. Dolgoztam, mint egy állat, majd le is sérültem. Az volt az igazi időszak. A hitelt se tudtam rendesen fizetni, csak hébe hóba, a bank feszt zaklatott. Dolgozni nem tudtam szakadt bokaszalaggal, plusz a munkahelyemről is elküldtek. Mindenféle betegségek is elérték sorban. Közeli családtagjaim is lebetegedtek és többen el is hunytak. Teljesen kilátástalan volt minden. Aztán egyszer csak elkezdtek megváltozni a dolgok. Én hiszek benne, hogy az élet egy rohadt nagy körforgás és minden nehezebb időszak után, jönnie kell egy jó időszaknak is. Veled is meg fog indulni a dolog felfelé, csak várd ki. Esetleg segíthet, ha csinálsz rontáslevételt, de te magadnak, nem mással. Az segíthet mêg enyhiteni ezt a sok rosszat. Kitartást.
2023. júl. 8. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!