Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Szörnyen buta...

Segítség! Szörnyen buta vagyok. Az agyammal valami nincs rendben. Mit tehetnék, hogy agyilag fittebb legyek és tudjak emberekkel beszélgetni?

Figyelt kérdés
Van egy párkapcsolatom.A fiú okos,művelt,inteligens.Ezzel szemben én buta vagyok,zárkózott és tele kisebbségi komplexussal.Nagyon nehezen tudok mindent megjegyezni.Többször kell mindent a számba rágni.Nem tudok koncentrálni,nem fog az agyam.Az iskolába hármas-négyes tanuló voltam,de mostanra rájöttem,hogy végig csak magoltam és semmit nem tudok.Azokra az alapokra kellene most építenem a szellemi fejlődésem,de nincsenek alapok!Mit tehetnék?Van erre gyógymód?Milyen orvoshoz fordulhatnék ezzel a problémával?A páromnak kezd elege lenni abból,hogy egy ilyen béna csaj van mellette.Nem akarom elveszíteni,de nem tudom,hogy változtathatnék ezen.Nem tudok emberekkel beszélgetni,ismeretséget vagy barátságot kötni.Nincs témám és görcsös leszek ha tudom,hogy találkozok valakivel akivel beszélgetnem kell.Úgy gondolom unalmas vagyok és másokat nem érdeklek.Szörnyen "kicsinek" érzem magam ebbe a nagy világba.Legszivesebben ki se mozdulnék az utcára.A családom nem igazán serkentette szellemi fejlődésemet.Nem voltak soha értelmes családi beszélgetések.Szűkös anyagi helyzetünk miatt a fő téma mindíg a létfenntartás volt.Mit tehetnék?Sokszor úgy érzem,hogy teljesen megbomlott az agyam.Érzem,hogy nem vagyok normális.
2010. okt. 3. 11:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlóképp voltam én is, a volt barátom mellett az önbizalmam a 0ra csökkent, nem voltam jó semmire, semmit se csináltam jól, a szüleim pedig amikor velük éltem folyton csak dicsértek, hogy milyen ügyes és okos vagyok. A barátod szerintem magával nincs kibékülve és ezt rajtad vezeti le, te vagy a buta, nem ő, nálunk igy volt, persze csak utólag tudatosult bennem. Még mindig nem tudtam teljesen lerendezni magamban, hogy mit tett velem 2 és fél év alatt, elvette az önbizalmam, elhittem, hogy semmire nem vagyok jó. A jelenlegi párom megbecsül, nem szid, hogy béna vagyok és már el is jegyzett :)
2010. okt. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy baj van az agyaddal: átmosták.
2010. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Mielőtt válaszolnék a kérdésre, bocsánat, de nem minden választ olvastam el, így lehet, hogy valaki már leírta a véleményemet.


Néhány válaszban olvastam, hogy írják, hogy szépen fogalmazol, és ez szerintem is igaz, szóval én sem gondolom, hogy buta vagy, hanem sokkal inkább tájékozatlan (vagyis az írásodból ezt szűrtem le, mikor például azt magyaráztad, hogy nincs témád másokkal, vagy nem nagyon tudsz beszélgetni velük), ami amúgy az mi (legalábbis gondolom, hogy te is 20 körül lehetsz) generációnk általános hibája. Például a legtöbb fiatalt, ahogy sokszor engem is, a politika teljesen hidegen hagy, ezért nem olvasok/keresek ilyen jellegű cikkeket, és politikai csatornákat sem nézek a TV-ben, amit úgy nagyjából tudok, az itthonról ragad rám, mivel a szüleim, velem ellentétben, nagyon is, sőt néha túlzottan is érdeklődnek iránta... Pedig az én szüleim is a létfenntartás miatt küzdenek nap mint nap, és ők sem zseni, vagy kifejezetten okos, csupán érdeklődő. Mindegy, egy kicsit talán eltértem az eredeti mondanivalómtól, ami az volt, hogy az ilyen jellegű dolgokat leginkább a környezetedből tudod felvenni, persze ha érdekel legalább minimálisan, viszont ha nem, akkor sem vagy buta, csupán annyira nem érdekel, hogy az agyad "ki is löki" azonnal, mihelyst "felvette". De szólj, ha tévednék.


A másik, ami az írásod alapján eszembe jutott, hogy igenis értelmes lány vagy, akinek erős kisebbségi komplexusa van, ami nyilván a környezetének a felfogásából ered, szűkebben pedig a barátod lehet az, aki inkább lehúz ilyen tekintetben, de ne hagyd neki, igenis tudsz te, és okos vagy. Ne görcsölj rá arra se, ha valakivel beszélned kell. Senki sem tökéletes és jártas mindenből, vagy legalábbis az nem a "mi szintünkön" él, szóval nyugi, mindenkinek vannak sötét foltjai, és szerintem vannak olyan dolgok, amikből te is jó vagy, csak természetesnek veszed, és a hibáidra koncentrálsz túlságosan. Ha pedig zavar, hogy szerinted kevés dolgot ismersz, akkor meg próbálj érdeklődőbb és nyitottabb lenni a világ felé. Lehet, hogy eleinte nehéz lesz, de aztán egyre természetesebben jön, majd végül azt veszed észre, hogy többet tudsz, mint a többiek, akik nem tudjál tartani veled a lépést.

Fel a fejjel! :)

2016. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

*a mi generációnk


Bocsánat, először "az én generációm"-nak írtam, és ezért maradt ott a 'z'.


Utolsó voltam.


21/f

2016. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Közben csak most látom, hogy a kérdés 10-es, szóval már nem éppen aktuális. :D


Utolsó voltam.


21/f

2016. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!