Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan ne legyek "toxikus"?

Hogyan ne legyek "toxikus"?

Figyelt kérdés

A kapcsolataim nagy része nem marad meg hosszú távon, nincsenek gyerekkori barátaim, de a volt iskolatársaimmal is megszakadt minden kapcsolatom, akikkel egykor nap mint nap együtt lógtam.

Nehezen alakítok ki újabb kapcsolatokat, és sokszor egyszer csak elhagynak az emberek valamilyen számomra banális, sokszor érthetetlen ok miatt.


A történethez hozzá tartozik, hogy fél éve diagnosztizáltak borderline személyiségzavarral, azóta járok terápiára és gyógyszert is szedek.


Úgy érzem, rossz ember vagyok, vagy toxikus, hogy ennyire tönkremegy minden kapcsolatom. Mit tehetnék ez ellen? Hogyan küzdjek meg ezzel az egész körülménnyel? Én senkinek nem akarok rosszat. Mit ne csináljak és mit igen?


Előre is köszönöm!



2023. jan. 22. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi az amit teszel ezekben a baratsagaidban?

Nekem van egy baratnom is panaszkodik arra,hogy sokan elhagytak mar szo nelkul meg elmondasa szerint nem hivjak sehova.Nekem nem ez a benyomasom..de valoszinuleg alkalmankent hivjak vagy nem eleg neki,bar o meg hajlamos levagni a programot massal,huzogatni a masikat pl.nem er ra elfoglalt,sok a munka.De azert van aki belefer az idejebe...na en vele emiatt gondolkodok azon,hogy megszakitanam a baratsagot.Azt erzem nem teljesen kolcsonos a dolog.Ha ez jellemzo rad is akkor lehet ilyen dolgok miatt van.

2023. jan. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz, de az érzelmeidet uralnod kell. Személyiségfejlesztés nem ártana szerintem.


Van témával foglalkozó könyv is:

[link]

2023. jan. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!


Írtam privit. Ne aggódj.

2023. ápr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!