Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanulás ADHD-van?

Tanulás ADHD-van?

Figyelt kérdés

Egy ideje már diagnosztizáltak, eddig nem jelentett nagy problémát, viszon mostanában mindig mikor leülnék tanulni, minden elvonja a figyelmemet, egy mondatot 20szor kell elolvasnom, hogy TALÁN megértsem, elkezdek minden mással foglalkozni stb.

Van valami, ami segíthet ezen? (Lehetőleg gyógyszerek nélkül)



2023. jan. 29. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Rakj rendet a szobádban, a mobilt kapcsold ki, számítógép, notebook, tv se legyen látó/hallótávolságon belül, amikor leülsz az íróasztalodhoz tanulni, csak a füzet, tankönyv, írószer meg egy kulacs víz legyen előtted.
2023. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A tanulas vegtelenul unalmas tud lenni, foleg, ha nem erdekel. ADHD nelkul is en is szenvedtem sokat anno gimiben, ez ilyen :D

Minden erdekesebb. De erot kell venni magunkon. Koncentralj a szavakra, amit olvasol, nyomatekositsd oket magadban vagy hangosan. Ne csak ugy bamuld oket.

Es amugy ha idoben elkezded, akkor nekem az a tapasztalatom, hogy csak napi 1 ora tanulassal siman meg lehet csinalni mindent. De nyilvan ezt nem a vizsga vagy dolgozat elott 1 nappal kell elkezdeni, hanem idoben.

En igy raktam le munka mellett 3 szakmat. Mindig csak 1 orat tanultam naponta, de mar a kepzes eleje ota,tehat nem a vizsga elott par nappal kezdtem el es bejott.

2023. jan. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Gyógyszerek nélkül nem nagyon. Maximum azt próbáld meg, hogy fél órát tanulsz egyhuzamban, utána 10 perc szünet. Lehet tovább tart majd, de azok a fél órák legalább tartalmasabbak lesznek.
2023. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy pomodoro nagyon sokat segít ha tanulni akarok. Én is mint #3 30 perc tanulás (teló do not disturb, óra off, laptop csak ha nagyon kell) aztán 10 perc pihi, általában ez nekem egy youtube videó (ezzel vigyázni kell mert könnyen átkapcsolhatsz egy másikra aztán a 10 percből lehet az 2 óra is ;) ). Nekem segít az is, hogy a céljaimat mindig eszembe juttatom, hogy prog.t. informatikus akarok lenni és mennyi fogom szeretni. Az is segít ha mondjuk szüleidnek mondod hogy szóljanak rád, hogy tanulj vagy irgum burgum. Azt már te is tudod, hogy mindig az tz előtt 1 nappal a legjobb tanulni mert akkor olyan de olyan izgalmas és kalandos de próbálj mesterséges időkorlátot rakni magadnak. Ha meg valami unalmasat tanulsz akkor próbáld meg magaddal vagy a saját élményeiddel összekötni pl én tanultam törit és pont leszartam az egészet(még mindig leszarom) de összekötöttem magammal és ajándékokat adtam magamnak(30 perc szünet, csoki, cigi stb). Ha nagyon drasztikus akkor 30 perc szünet 30 perc tanulással nekem mindig sikerül összehoznom egy 3ast. sok sikert sok szerencsét kelleni fog
2023. márc. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!