Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Havi húsz ezret szánni pszicho...

Havi húsz ezret szánni pszichológusra szerintetek probléma lesz?

Figyelt kérdés
Nem keresek jól, nettó 250.000 forint összesen a fizetésem. Anyagi megfontolásból havi két alkalommal venném igénybe egy pszichológus szakember segítségét. Tudom,hogy nagyon drága a legtöbb szakember és ő 10 ezer forintos áron dolgozik. Szerintetek ez túl nagy kiadás?
2023. jan. 30. 14:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen jellegű a problémád? Nekem a könyvek is segítenek, hogy jobban értsem az agyam működését. Illetve lehet, hogy vannak önsegítő csoportok is a témádban, amelyek esetleg ingyenesek. Pl. aca.hu [link] [link]
2023. jan. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Psycho ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem. Nyilván vannak nélkülözhetetlen alap kiadások, függ attól, hányan élnek a háztartásban, stb. De ha úgy gondolod, 20k-t félre tudsz tenni havi szinten, akkor mindenképp megéri.


Azt fontos tudni, hogy egyáltalán nem biztos, hogy ő lesz az, akivel jól együtt tudtok dolgozni. Nem szabad az első csalódás után feladni, és megbélyegezni a szakmát - sajnos sokan beleesnek ebbe. Gyakori, hogy 3-4-5-dik próbálkozásra találja meg az ember azt a szakembert, aki számára ideális. Viszont ez hamar kiderül.

2023. jan. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen, amit a 12-es ír az igaz. Másrészt viszont magának a páciensnek is meg kell tanulnia, hogy hogy érdemes a terápiában dolgoznia. Pl. hogy nem kell titkolózni, elég mocskot hallottak már ők, nem rökönyödnek meg, ha valaki 40 évesen szűz, vagy drogozik. Másrészt meg érdemes törekedni arra, hogy magunk felé is őszinték legyünk közben ,illetve próbáljunk meg leásni a dolgok mélyére, megtalálni az okokat, hogy miért csinálsz valamit úgy, stb.
2023. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nekem nincsenek azthiszem komoly gondjaim. Önbizalom hiányom van, irigy vagyok másokra és fiatalon elveszített családtagomnál érzek még feldolgoztalan érzéseket
2023. jan. 30. 19:49
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Király, majd ha könyvtárban jársz, nézd meg Shapiro: Győzd le a múltad! című könyvét, a gyászod kapcsán.
2023. jan. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
21%
Én nem mennék, már megjártam a magam kálváriáját, tudom hogy az amit általában mond a legjobb önismereti könyvekben is benne van, csak ki kell keresni. Ha jó szakember, akkor tudja hogy 119. oldal. Ennyi.
2023. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
A gyógyszer felejtős, a személyes beszélgetés miatt talán megéri, de ezt bármelyik bizalmasod megteheti, ha egy kicsit is figyel rád és megért.
2023. jan. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy fél év alatt pszichológus segítségével sikerült hatalmasat változtatni az életemen jó irányba. Ezt egy sima megértő beszélgetés nem tudja.
2023. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!