Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok, miért nem...

Skizofrén vagyok, miért nem gyógyítanak már meg az orvosok?

Figyelt kérdés
A családom nem is hiszi el a betegségem, nem érdekli őket. Az orvos régen felírt egy gyógyszert, ami kicsit segített, de messze nem teljesen, de sokat híztam, és botrány lett a gyógyszerből, kiderült, hogy nem olyan jó, és súlyos mellékhatásai lehetnek. Az orvost nem érdekelte, hogy abbahagytam (emiatt), sőt el sem mondta a betegségem, egy évvel később tudtam meg. Sokáig kórházban voltam, az orvos azt akarta, hogy feloldódjak, de ezt nem mondta, nagyon unalmas volt, hetente volt egy gyűlés, amikor egyet kérdeztek tőlem, nem értettem, miért kell ezért bent lennem. Aztán egy orvosnak én mondtam, mit írjon fel, és nem akartam befeküdni. El lehet képzelni a szellemi szintet, ha én döntöm el, mit szedjek... A mellékhatások szörnyűek voltak, pedig ez a legmodernebb gyógyszer, többek közt állandó depresszió, a tüneteken nem igazán segített. Miért nem gyógyítanak meg? Mit csináljak, hogy meggyógyuljak? Borzalmas ez a betegség, és senkit nem érdekel.

2023. jan. 31. 15:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Mert a hangok azt mondták nekik
2023. jan. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez ritka érzéketlen válasz volt.
2023. jan. 31. 16:28
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

sajnos próbálni kell a gyógyszereket, nekem sem elsőre találták el.

az, hogy a legmodernebb, nem biztos, hogy neked a legjobb.

én is próbáltam az újfajtákat, amik nem szedálnak, de nekem nem segített, csak egy régebbi fajta.

gyógyszerbeállításra pedig az lenne a legjobb ha befeküdnél.

2023. jan. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió a skizofrénia miatt van. Elsivárosodik az érzelmi világ. Nem a gyógyszerektől!


Sajnos a betegség miatt is hiheted, hogy nem jó neked a gyógyszer.


Sajnos ez egy gyógyíthetetlen betegség, de kezelni lehet. Szedned kell a gyógyszert. Sajnos anabolikusan hízlal. De inkább legyél molett, mint őrült, aki hangokat hall!

2023. febr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Sajnos nem amiatt volt. Alapból van egy kicsit, de ez sokkal durvább volt. És még volt pár komoly tünet, ami nagyon durva. Igazából szerintem a depresszió rosszabb, mint a skizofrénia. Utóbbinál sokszor érez örömöt az ember bizonyos fokig, depressziónál soha. Annyira rossz volt, hogy pl. egyedül lenni is nagyon rossz volt, inkább elmentem másokkal valahova egész napra, csak ne legyek egyedül... Elég kellemetlen, ha a gyógyszer depressziót okoz. Ezt nem nevezném gyógyításnak. Amúgy sem használt semmire.

Nem tudom, meg tudnának-e gyógyítani. Egy gyógyszertől lesz-e akaratom, erőm, kedvem, érzem-e a határaim... Az ilyen negatív tünetekre sokkal kevesebb gyógyszer is hat állítólag. És akkor a gyógyszer eltompít még jobban más területeken, pedig nem kéne.

2023. febr. 1. 16:59
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

A legmodernebb szerek egyben a legjobban szelektívek is. Azaz van egy pici betegcsoport akinél nagyon jól működnek, a többieknél semmi vagy csak rontanak a helyzeten.

Általában a régóta használt, jól bevált, sok kutatással rendelkező szerek amik jobban hatnak.

Ha semmi se jó skizofréniára, akkor kérj Leponexet (klozapin). Messze a legjobban szedáló és hízlaló gyógyszer az összes pszichiátriai közül, DE ez használ azoknak is akik a többi féle szerre nem reagáltak és/vagy túl sok mellékhatásuk volt. Egy negatívuma van, hogy ölheti a fehérvérsejteket, de ennek igen alacsony az eshetősége. Csak vért kell venni, aztán megnézni, hogy minden oké-e. Ha a Leponex se elég, akkor lehet augmentálni Amitrexszel (amiszulprid). Ez a kombó az egyik, ha nem a leghatásosabb a szakirodalom és az orvosom szerint.

2023. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

Utolsó!


Azért egy első generációs antipszichotikumot senkinek sem ajánlanék. Durva mellékhatások. Szinte egy rángó lábú, rángó szájú zombit csinál belőled.

2023. szept. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi lenne a megoldás. Valószínűleg nem gyógyítható. Az egyik ismert embernek is ez lehet szerintem, egy intézetben van, egy rövid ideig jobban volt, dolgozott, aztán visszaesett. A negatív tünetekre kevés a gyógyszer, és nagyon sok tünet van. Nem értem, hogy gyógyulhatnak meg egyesek, hiszen teljesen más a negatív, pozitív tünetek aránya a betegeknél, és nagyon más minden ilyen betegség. Ami nagyon leszedálna, valószínűleg az sem segítene. Egyesek egészen jól vannak még gyógyszer nélkül is, őket irigylem.
2023. szept. 5. 15:37
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező.A hallucinációkat démon(ok) okozzák.Általában okkult, ezoterikus emberi tevékenység kapcsán jönnek az emberbe és akarják tönkre tenni. Nekem az ÚR JÉZUS KRISZTUS segített gyógyulni. Kérdezed, mit csinálj, hogy meggyógyulj. Nagykovácsiban Varga Róbert református lelkipásztor lehet hogy tud rajtad segíteni.
2023. szept. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Kösz. De nem hallucinálok. Bizony, a skizók egy része nem hallucinál. Még sosem hallucináltam, és nem hallottam hangokat sem.
2023. szept. 6. 01:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!