Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok, miért nem...

Skizofrén vagyok, miért nem gyógyítanak már meg az orvosok?

Figyelt kérdés
A családom nem is hiszi el a betegségem, nem érdekli őket. Az orvos régen felírt egy gyógyszert, ami kicsit segített, de messze nem teljesen, de sokat híztam, és botrány lett a gyógyszerből, kiderült, hogy nem olyan jó, és súlyos mellékhatásai lehetnek. Az orvost nem érdekelte, hogy abbahagytam (emiatt), sőt el sem mondta a betegségem, egy évvel később tudtam meg. Sokáig kórházban voltam, az orvos azt akarta, hogy feloldódjak, de ezt nem mondta, nagyon unalmas volt, hetente volt egy gyűlés, amikor egyet kérdeztek tőlem, nem értettem, miért kell ezért bent lennem. Aztán egy orvosnak én mondtam, mit írjon fel, és nem akartam befeküdni. El lehet képzelni a szellemi szintet, ha én döntöm el, mit szedjek... A mellékhatások szörnyűek voltak, pedig ez a legmodernebb gyógyszer, többek közt állandó depresszió, a tüneteken nem igazán segített. Miért nem gyógyítanak meg? Mit csináljak, hogy meggyógyuljak? Borzalmas ez a betegség, és senkit nem érdekel.

2023. jan. 31. 15:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Kerdezo, en meg oszinten nem lattam se atipikus se tipikus antipszichotikumot ami nem jart volna komoly kockazatokkal. Es az atipikus a.pszichokrol meg nincs annyi adat hogy pl egy haloperidollal osszehasonlitsuk.


Mind a ket fajta fos sajnos. De te nem hallucinalsz, meg hangokat sem hallasz hat az egyebkent maga egy csoda. Miket tapasztalsz igy pozitiv tunetekkent? Teveszmek?

2023. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Pozitívként nem sokat, alig vannak, talán van egy-két téveszme. De a legtöbb a negatív tünet. Sok skizo nem hallucinál meg ilyesmi. De nem tudom pontosan, mik a tüneteim, nagyon sok lehet, de számomra természetes, úgyhogy nem tudom, mi a nem normális. Olvasgatok néha a tünetekről, és onnan ráismerek sokra. De ha nem mondják, hogy ez vagyok, sosem jöttem volna rá, sokáig el sem akartam hinni. Azt hittem, a skizofrének teljesen őrültek, hallucinálnak, látszik rajtuk a betegség, teljesen életképtelenek. Egyébként állítólag a negatív tünetek a rosszabbak, szerintem is pozitív tünetekkel azért tud dolgozgatni az ember.
2023. szept. 6. 19:01
 13/17 anonim ***** válasza:
paranoid teveszme?
2023. szept. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Nincs, annyi van talán, hogy szorongok, nem szeretem, ha néznek, erős testképzavar vagy ilyesmi, úgy érzem, hogy ha rám néznek, undorítónak látnak, stb. Nem tudom, hogy pontosan milyen vagyok, irreálisan rossznak vagy jónak érzem magam bármiben egyik pillanatról a másikra. BNem tudom, hogy ezek pozitív tünetek-e.
2023. szept. 7. 08:22
 15/17 A kérdező kommentje:
Illetve azt hiszem, hogy sokan engem néznek, pl. ha elhalad egy busz. De ezzel sokan így lehetnek, akik szoronganak. Meg ilyenek. Túlzott jelentőséget tulajdonítok magamnak, talán mert a belső világomban élek. De ezek is lehet, hogy a negatív tünetekből erednek.
2023. szept. 7. 08:26
 16/17 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ennyi alapjan allapitottak meg, hogy skizofren vagy?
2023. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem igazán, csak pár dolgot írtam, ami talán pozitív tünet, de ez egy olyan típus, ahol szinte csak negatív tünet van. Még rengeteg más is van.

Pl. nincsenek késztetéseim szinte semmire, nem csinálok semmit, nagyon nehéz rávennem magam, hogy csináljak valamit. Elhanyagolom magam. (Ez is klasszikus tünet.) Nincs akaratom, akaraterőm, vagy gyenge, nem tudok akarni dolgokat. Így elég nehéz meggyógyulni akarnom is... Megakadályozom magam, hogy tegyek valamit, valami előjön, sokszor a lelkiismeretem furdal, ha valami jó történik velem, vagy ha csak jól, vagy nem rosszul érzem magam. Az érdekeimet nem tartom szem előtt. Nem igazán érzem a határaimat, pl. sokszor úgy érzem, más emberek is én vagyok. Nem érzem annyira a testem sem, hogy az az enyém. Nagy fokú szorongásom van az emberek társaságában, igyekszem kerülni, csak akkor megyek valahová, ha nagyon muszáj. És akkor is teszek valamit, ha muszáj. Az érzelmeim szegényesek, tompák, gyengék, nem tudok igazán örülni, boldog lenni. Ennek is van egy neve, az állandó búskomorságnak, múltkor találkoztam ezzel is. Szétválasztom az objektivitást és a szubjektivitást, vagy nem tudom, hogy mondjam. Rettegek az emberektől. Túlérzékeny vagyok. Állandóan gyenge, fáradt vagyok, nem tudok igazán aludni. És még rengeteg dolog van, most csak leírtam párat.

2023. szept. 7. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!