Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék megszabadulni a...

Hogyan tudnék megszabadulni a hihetetlen mértékű véleményfüggésemtől?

Figyelt kérdés

Egyik legnagyobb félelmem, hogy félreértenek, és a félreértés alapján ítélnek meg, és rajtam marad egy olyan cédula, ami nem is én vagyok. Viszont a masok megítélései meg skatulyázasa miatt, amit érzékelek és (mivel ilyen kóros vélemenyfüggő vagyok) lassan meghatároz, és benne ragadok egy ilyenben.


Hogyan tudnek kigyógyulni ebből a véleményfüggésből? Hogy ki mit gondol majd?

Szeretném, ha mindenki ugyanazt értené és ugyanúgy, ahogy én, és nem lennének félreértések, és nem kéne azon rugóznom hogy hogy megy át az infó a legtisztábban, hogy ne értsék félre.


2023. febr. 1. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig magadat add. Egyenesen, tisztán, légy határozottabb .

Ennyi. És nem kell foglalkozni mások véleményével.

Egy embernek kell megfelelni, saját magadnak. Nem másnak.

2023. febr. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gondolnak rólad valamit mások, ha van véleményed, ha nincs és a tévedés lehetősége is mindig meglesz, mert sokan nem veszik a fáradságot, hogy utánajárjanak, hogy jól értettek-e. Ők kívülről mást látnak egyébként is, mint te belülről. Nekem is volt, hogy a visszajelzések köszönőviszonyban nem voltak sem azzal, amit magamról gondoltam, sem azzal, amit esetleg közvetíteni próbáltam. Ma is gondolkodóba ejt néhány régi megjegyzés, hogy miért látták bennem azt, amit mondtak. Szerintem ezt egy kicsit el kell engedni, később, több élettapasztalattal és önismerettel vissza lehet rá térni.
2023. febr. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem tudom hogy viselkedek akkor mikor magamat adom.
2023. febr. 1. 18:53
 4/6 A kérdező kommentje:

#2

Igen, engem pont ez a szakadék zavar, és hogy arra hogy mások hogyan látnak, mit gondolnak nem tudok mit tenni, a hataskörömön kívül van.

2023. febr. 1. 18:55
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Cserébe te is azt gondolsz róluk, amit csak akarsz. Mi ezzel a gond?
2023. febr. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kissé zavaros a dolog, hogy mások mit értenek félre. A cselekvést, magatartást nehéz félreérteni. A szavakban elmondott dolgokat igen, ha nem fogalmazol szabatosan, lényegre törően, egyértelműen.
2023. febr. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!