Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a pszichiáter hogy hosszútávon kiírjon nekem xanaxot?

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy ezt nem szeretné ha hosszútávon szedném, viszont nagyon sokat segített nekem, mert pánikbetegséggel diagnosztizált.

2023. febr. 2. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
A ketyósnak tettetéshez már biztos nem kell sokat rájátszani.
2023. febr. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Hosszú távon szedésre a xanax nem alkalmas. Antidepresszánst kell felírnia, utána jöhet másféle terápia, ami nem gyógyszeres. A xanax arra jó, hogy addig lecsillapítja a pánikot, amíg az antidepresszáns nem kezd el hatni. Ha hosszú távon szednéd, annyit érnél el vele, hogy rászoknál és már nem hatna úgy.
2023. febr. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2023. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2. Szóval ezt érthetem úgy hogy majd fog kiírni antidepresszánst is? Mert az nagyon jó lenne, szükségem van rá mert tulajdonképpen én azzal a problémával fordultam hozzá hogy megállapítsa a depressziót, viszont első alkalommal csak a szorongást és pánikbetegséget állapította meg, de majd legközelebb akkor elmondok több mindent neki és remélhetőleg rá fog jönni a depresszióra is, már ha az van és nem valami összetettebb dolog, persze pszichológushoz is el fogok menni (csak sajnos anyukám azt mondta nem fog nekem pszichológust fizetni mert semmi bajom , de csak meggyőzöm őt valahogyan)..
2023. febr. 2. 22:47
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Óvatosan a gyógyszerekkel! Az olyan mint a drog!
2023. febr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekem szükségem van gyógyszerekre és drogokra
2023. febr. 2. 23:17
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

Én 3 éve szedek 0,5 mg-t…. Azóta csak ennyire kellett megemelnem, met több mg-re mint amit mondani szoktak

Tényleg van sok szar mellékhatása, de a panikrohamot valóban megszünteti

2023. febr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Elértem vele az 5mg-ot. Hosszútávon te is függővé válhatsz és aztán egyre több kell.
2023. febr. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
Sehogy. Ő a szakember bízz a döntéseiben.
2023. febr. 3. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Az 5-ös egy nettó hülye barom. A gyógyszer NEM drog. A gyógyszerre NEM lehet ráfüggeni, mert nem úgy működik. Ezalól egyedül a nyugtató a kivétel, de antidepresszánsra, antipszichotikumra N E M lehet ráfüggeni.

A drogokat, főleg a dizájner cuccokat valami random kémikus találja ki. Nincs mögötte kutatás, nincs mögötte pénzügyi támogatás, klinikai próbák.

Ezzel szemben a gyógyszereken akár emberek százai dolgoznak a fejlesztés során, plusz több éves klinikai próbák vannak vele, rengeteg a visszajelzés.

Érdekes módon aki rendesen szedi a gyógyszereket, azt nem veszed észre, de aki drogozott (akár csak piált!!) azt nagyon is észre lehet venni.


Xanaxot ne akar kedves kérdező. Az csak rövidtávú megoldás. Neked antidepresszáns kell (szertralin, paroxetin, fluoxetin, stb.) Az antidepresszáns jó szorongásra is: nem kell depressziósnak lenned ahhoz, hogy szedd.

2023. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!