Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném meg a...

Hogyan győzhetném meg a pszichiáter hogy hosszútávon kiírjon nekem xanaxot?

Figyelt kérdés
Azt mondta hogy ezt nem szeretné ha hosszútávon szedném, viszont nagyon sokat segített nekem, mert pánikbetegséggel diagnosztizált.

2023. febr. 2. 22:19
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
pedig én pont hogy depressziós vagyok.
2023. febr. 5. 15:08
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Depresszióra a Xanax nem fog hatni. Sőt, a Xanax (benzodiazepin) kifejezetten központi idegrendszer depresszáns. Szorongásra tuti és gyors megoldás, de hosszútávon nem jó, mert kegyetlen elvonási tünetek lehetnek tőle.


A pszichiáterrel antidepresszánst beszéljetek meg (szertralin, paroxetin, fluoxetin, citalopram, escitalopram, stb.) ezek mind depresszióra, mind szorongásra jók!

2023. febr. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12, érdekes mert nekem a depresszív hullámokból jött egy roham ami általában aggódás és kilátástalanság miatt volt.

A xanax ezt beszüntette, 0,5 mg elég 3 éve. Pedig alvásra kezdtem el szedni.

Cserébe más tüneteket hozok, nem bírok felkelni az ágyból, csak az alvás nyújt örömet

2023. febr. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A depressziónak a depresszió részét (anergia, lehangoltság, stb.) a benzodiazepinek tipikusan nem segítik semennyire.

Az aggódás az már inkább szorongásos dolog aminél a nyugtatók szuperül szuperálnak.


Szóval nyugtatóval csak óvatosan! Az tényleg nagyon addiktív szer.

Ha nehezen alszik valaki, akkor esetleg beszéljen a dokival, hogy mirtazapin vagy trazodon antidepresszánst adjon. Ezek altatnak.

2023. febr. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én elvileg bipoláris vagyok, ezt állapítottak meg.

Szerintem inkább szorongasos depressziom van mar régóta és abból jött a pánikroham. Azt tompítja a napi 0,5 mg xanax

Mondjuk jobban nem lettem tőle, csak máshogy szarul

Jah és nem érzem az időt

2023. febr. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!