Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vegyem rá végleg magam...

Hogyan vegyem rá végleg magam a pszichológusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Felismertem, hogy egyedül már nem tudok megküzdeni a szorongásommal. A semmiből előtörnek emlékek, pillanatok és másodpercek alatt elönt a szégyen, a düh, a pánik, ilyenkor azt érzem, hogy mindjárt elájulok, rosszul vagyok, szeretnék megszűnni. A legboldogabb pillanataimat teszi tönkre... Természetesen nem csak ez az egy probléma, ami miatt pszichológushoz fordulnék, de a mindennapjaim nagy részét sajnos ez teszi ki.


Mégis nagyon idegennek érzem azt, hogy leülök valakivel, akinek ráadásul fizetek, és elmondom neki az érzéseim, a problémáim - pedig tudom, hogy ez lesz a következő lépés. Aztán évek múlva lesz valaki, aki tudni fogja a problémáimat és nevet is tud hozzá kapcsolni. De lehet, hogy ők ezt elfelejtik, vagy nem tudom, hiszen neki ez a munkája, ő sokkal rosszabb dolgokat hall, tapasztal. Tudom, és mégis..


Egy szó mint száz: ti, akik ügyesen elindultatok ezen az úton, de mégis nehezen vettétek rá magatokat, mi volt a végső löket?


Nagyon köszönöm, ha válaszolsz:)


2023. febr. 5. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyi idős vagy, de gondold végig, mik a tüneteid és mennyiben bénítanak meg ezek a suliban vagy munkahelyen.

Gondold végig, hogy kényelmesen érzed-e magad a bőrödben, és mi a kényelmesebb neked: ez a jelen állapot vagy az, hogy kiszedd magad ebből és kiadd a szorongásaid.

2023. febr. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%

Én sosem hittem az efféle terápiában. Mármint az elméleti része igaz, de az, hogy elmenjek egy ilyen „szakemberhez” azt én sem tenném meg soha! Csak a pénzed veszted el, aztán olyan hosszan tart az egész procedúra, hogy sok százezer mínusszal később sem haladtál semmire.

Sokszor vagyok én is magam alatt, mély depresszióban. Én azt mondom erre valóak a közösségi oldalak. Vagy akár írd le itt, ami bánt! Ez ingyen van! Ha van kedved beszélgessünk itt. Vagy adhatok elérhetőségeket. Én meghallgatlak. És nem csak azért, hogy holnap is gyere a pénzeddel. Hanem mert megpróbálok segíteni

2023. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Akkor menj el amikor van egy jobb idoszakod és csak az első alkalom rossz utána nagyon jó lesz hidd el és ha pszihaterhez is mész majd nyugodtan mondjad hogy nem kell erős gyógyszer csak valami gyengébb mert lehet hogy neked is elég lesz attól függ mennyire erő teljes a szorongásos..?
2023. febr. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmazd meg, hogy miért igen egy lap bal felére és miért nem: a lap jobb felére. Azt is pontosan próbáld meg körülhatárolni, hogy mit, mennyiért és mennyi idő alatt vársz a pszichológustól, ez segít, hogy a lényegre fókuszáljatok és mérhetővé teszi a munka eredményességét. A jó pszichológus nem felejti el, amiket mondtál és nem alszik el ülés közben.
2023. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!