Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha az életem...

Mit tegyek, ha az életem semmit sem ér, nem vagyok boldog, kiüresettek az értelmek körülöttem, nem találom a helyem, folyton csak sirok, magányos vagyok?

Figyelt kérdés

Kb 3hónapja tart. Barátaim vannak, de nem mondom ezt nekik, nem igazi barátok. Itthon anyu elvan, (munka iskola háztartás neki), nem jut ideje ránk, tesóm, neki barátnője van, boldog és nem tudok beszélgetni ilyen szempontból vele sem. Édesapám már 8éve meghalt. Nagyszüleimmel jó a kapcsolat, bár ilyen dolgokról velük sem tudok beszélni, jól érzem magam velük, csak távol laknak, minden 3. hétvégén találkozunk. Jegyeim nagyon leromlottak, barátom nincs, mindig sirok és ideges vagyok.


Nem tudom, miért/mitől változtam meg(azelőtt első tanuló, vidám, kiegyensúléyozott voltam), nem ért az utóbbi időben sem csalódás sem egyéb trauma, ami kiválthatta volna ezt.

Mit tegyek, h visszanyerjem régi önmagamat, hogy boldoguljak az életben és hogy boldog legyek. Érzem, hogy ha lenne egy megértő barátom, aki szeret, mellém áll és hisz bennem, megváltozhatnék. De nincs. És egy ideig nem is lesz, úgy látom.

Mit tegyek? (Tudom, h talán pszichológushoz kellene forduljak, de már kipróbáltam 2évvel ezelőtt, de nem segitett-bár akkor még nem voltak ilyen problémáim).


A válaszokat előre is köszönöm


16/L


2008. dec. 27. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, énis ilyen voltam. Ez hülyeség hogy nem ér semmit az élet, dehogynem, csak akarj rajta változtatni. Fontos a hozzáállás. Nem szabad sírni. Próbálj meg olyan barátokat keresni akik jaóarcok, akár ismerkedhetsz neten is (hotdog, MSN). De az emberek nagyrésze úgy fog Veled bánni, ahogy Te velük. Ha meg hülyék vagy önzők akkor tényleg ott kell hagyni a faszba és új arcokat keresni. Foglald le magad valami hobbival... olyannal ami felvídít... Nekem ez bejött. Ne hagyd magadat letörni! Próbálj örölni a dolgoknak, bárminek. Mosolyogj az emberekre... Ahogy érzed magad az emberek is olyannak látnak... Az agydokit meg hagyd a faszba nem segít valójában... Legfeljebb kiír valami hangulatjavítót (persze ha elmúltál 18) amitől mégrosszabbul leszel, tapasztalatból mondom. Ennyi. Lényeg hogy aztmondod magadnak hogy mostantól minden szép és leszarom a rosszkedvet. Elsőre nehéz de aztán jólesz... remélem tudtam segíteni.
2008. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hobbim-tánc- is elavult, nem boldogit, sőt letőr. Mikor pozitivan állok a dolgokhoz, akk mindig jön a lekiismeretfurdalás, h hogy jövök ahhoz, h jól érezzem magam, mikor ne hánysaokat-2,3- kaptam, semmi sem siekrül..stb..kilátástalan..


Ksözi h irtál, ujra megpróbálom, hátha segit ezúttal

2008. dec. 27. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszoló vagyok! Van még valami; nyugodtan légy önző. Szarj le mindenkit. Nekem volt időszakom hogy önbizalomhiányom volt. Az segített hogy gondolatban lenéztem mindenkit... Folyton mondtam magamba hogy hát "az a csaj milyen hülye" meg satöbbi. Közben meg szépen mosolyogtam rá és megdícsértem. Amúgy ilyenek az emberek legtöbbje, tényleg ritka dolog az igazi kedvesség és önzetlenség. A pozítív hozzáállásról annyit hogy nagyon át kell ezt élni... Elsőre tényleg olyan mint ha nem menne, de majd később...
2008. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia !

Én is így érzek,nekem még barátaim sincsenek szóval elég gáz,ha gondolod levelezhetünk:)

2009. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én is igy érzek..:( csinálhatnánk egy klubbot már :)
2013. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én azt ajánlom, hogy először is tűnődj el mivé tudnál válni aztán tűzz ki ezek közül egy életcélt amiért tudsz küzdeni. mondtad hogy nincs senkid akivel megtudd beszélni ezeket a dolgogkat. én tudom hogyha az ember küzd valamiért, akkor elfelejti a magányt. ha elfelejti a magányt akkor elkezd boldog lenni. ha elkezd boldog lenni kezd bevonzani egy nagyon jó barátot. ha ez metörténik máris lesz valaki akivel megoszthatod a gondolataid. csak NE foglalkozz a magánnyal és a szomorúsággal. csak a céllal ami előtted lebeg. nem garantálom neked olyan gyorsan a barátot. de ha iskolába jársz még egy iskolaváltás sokat segít. akkor biztos lesz egy vagy több igazi barátod idővel.
2014. jún. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!