Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éjszakai félelmek, hajnal...

Éjszakai félelmek, hajnal három órai rettegések ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Elöljáróban annyit, hogy gyerekkoromban is éreztem zavaró, fenyegető jelenlétet a házban, noha tudtam, hogy egyedül vagyok odabent, olyankor kimenekültem a szabadba. Ott sokkal ritkábban éreztem ezt, de azért előfordult. Mikor az adott helyről elmentem(szoba, az udvar bizonyos pontja, stb) , az érzés elmúlt. Ezek a dolgok nappal történtek, este akkoriban sosem voltam egyedül.

Tapasztaltam furcsa dolgokat gyerekkoromban, de most áttérnék a jelenlegi problémámra.

Mai napig az említett rossz érzés megvan bennem, csak megtanultam együtt élni vele. Nappal nincs semmi bajom, nem félek. De az éjszakák nagyon rosszak, főleg éjjel 1 - 4 óra közötti időszak, a 3 körüli a legrosszabb. Ilyenkor nagyon éberré válok és határozottan azt érzem, hogy van valami idebent. Ami tetézi a bajt, hogy sokszor tényleg tapasztalok is valamit, többnyire zajt ilyenkor. Pár másodperccel ébredés után. Ezek olyan zajok, amik egyáltalán nem kapcsolódnak az álmomhoz és határozottan valósak. Pl ma:tv mellett alszom. Felébredtem álmomból, hallottam csendesen a tv hangját és ekkor meghallottam 3 egyforma koppanást a tükör felől. A bútorok szoktak reccsenni, az ablak is, de sosem három egyformát.

Ilyenkor mindíg történik valami hülyeség ebben az időpontban, ami egyre rosszabb és már nagyon elegem van.

Ráadásul ez is időszakosnak tűnik mert van, amikor hónapokig nincs semmi, aztán ez az egész dolog visszatér.

Hasonló dolgok miatt anno több pszicho dokihoz elvitt anyám de semmi konkrét bajomat nem találták.


2023. febr. 14. 10:09
 1/4 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki van hasonló tapasztalatokkal?
2023. febr. 14. 10:09
 2/4 anonim ***** válasza:
2023. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is hasonlóképp vagyok, nem vagy ezzel egyedül. Beszélhetnél valaki olyannal, aki ért a spiritualitáshoz, mert lehet hogy tényleg van ott valami. De az is előfordulhat hogy a stressz okozza ezt nálad, vagy az hogy túl sokat gondolsz erre. De ha az utóbbiak nem igazak, keress fel valakit. Nem jó így élni.
2023. márc. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nincs olyan ismerősöm sajnos.

A stressz igaz, meg az is, hogycsokat gondolok erre. De a nap többi részében azért lényegesen jobban elvagyok. Fura..

2023. márc. 1. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!