Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek magammal, ha...

Mihez kezdjek magammal, ha már ennyire nem bírom magam idegileg?

Figyelt kérdés
15 éve súlyos depresszióm van, amit sejtettem is, de már 2 szakember igazolta. Járok pszichológushoz, kiderült legutóbb, hogy annyira súlyos a helyzet, hogy pszicháterhez kell engem irányítani. Akár fizikai, akár szellemi munkát végzek, eltelik minden munkahelyemen 1-2 év, valami kimerül az idegeimben, aztán képtelen vagyok koncentrálni, felfogni a dolgokat, nem tudok odafigyelni, egyre szétszórtabb és feledékenyebb vagyok. Már vétettem munkám során olyan súlyos hibákat, amiknél emlegettek ezt-azt a munka törvénykönyvéből. A következő ilyen húzásomnál azonnali hatályú felmondás lesz a vége ez biztos. Egyik nap olyan pörgős vagyok, hogy szinte madarat lehetne velem fogatni, másnap olyan súlyos és ólmos fáradtságot érzek mindenemben, hogy egy hatalmas mély sírógörcs van bennem egész nap. Az alvásom hónapok óta felszínes, szinte sosem vagyok kipihent. Nem kérnek nehéz feladatokat tőlem, de annyira nem bírok koncentrálni és annyira elfogyott minden akaraterőm mostanra, hogy lelkileg mintha a végkimerülés szélén lennék. Minden dologban a negatív tulajdonságokat veszem észre először, egyre pesszimistább vagyok, és már mondták a szemembe azt is, hogy velem nem valami pozitív hangulatú a munkaidő sem. Nem fizikailag vagyok kimerülve, de valami bennem már nem bírja a mindennapi dolgok terheit. Lassan minden apró kérést, feladatot elodázok, elnapolok, hetek óta a szemetet se viszem le otthon. Mihez kezdjek, mit csináljak magammal, hogy jobb legyen a hangulatom és a cselekedni akarásom? Lassan komoly veszélybe kerül az általános megélhetésem is!

2023. febr. 16. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:
45%
Szexelj
2023. febr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha szar a munkahelyed, mondjál fel.

Ez az első, ne hallgass az ilyen kreténekre akik idejönnek hogy 10-20 éve vagyok itt meg ott ezt meg azt eltűröm, nincs benned kitartás stb stb

Egy életed van, a te döntésed hogy mihez kezdesz vele, semminek semmi köze hozzá hogy hol meddig maradsz, a lényeg hogy jól érezd magad.

Egy környezetváltozás sem ártana egyébként ha ilyen rossz a helyzet..

Új élőhely, új emberek megismerése, új hobbik, stb stb..

Tudom, semmi kedved semmihez, de valahogy ki kell kapcsolnod ezeket a dolgokat, és úgy állni hozzájuk hogy muszáj.

Mert csak akkor leszel boldogabb ha kilépsz a komfort zónádból.

2023. febr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!