Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongást hogy lehet legyőzni?

A szorongást hogy lehet legyőzni?

Figyelt kérdés

A szorongást ti hogy győztétek le fejben? Gyógyszerek nélkül.

Hogyan hitettétek el az agyatokkal hogy csak ő szórakozik veletek és nincsen semmi probléma?


2023. febr. 18. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Meg kell állapítani, hogy valóban csak pszichés szorongásról van szó, vagy agykémiai probléma okozza.


Nálam például a pszichés megoldás nem segített. Alapból nem volt semmi okom szorongani, mert ilyen "nem problémázok semmin" laza, talpraesett személyiségem van, és az életem is teljesen rendben volt, mégis előjött a szorongás, a pánik, miközben éreztem, hogy semmi oka nincsen.


A pszichiáter kiderítette, hogy nálam agyi eredetű a dolog, az idegsejtek közötti szinapszisokból túl hamar szívódik vissza a szerotonin a sejtekbe, ahelyett, hogy több ideig ott maradna, ahogyan normálisan kéne működnie.


Ezért egy SSRI gyógyszert, Szertralint írt fel. Mióta naponta szedem, mintha pakk kikapcsoltak volna az agyamban egy kapcsolót ami ezt a szorongást okozza és azóta semmi bajom nincsen.

2023. febr. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
A szorongás önbizalomhiány. Az énképet kell feljebb tornászni, elhinni, hogy nem vagy kisebb értékű, mint más. Ajánlom Vágyi Petra Sémák fogságában és Almási Kitti: Bátran élni című könyvét. Jelszó: És akkor mi van?
2023. febr. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%

Erősíteni kell az akaraterőt.

Én a kínai módszerekben hiszek.

https://www.youtube.com/watch?v=RptECiVHI9k

2023. febr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Kitartás kell hozzá az biztos és akaraterő. Sajnos nekem nincsenek meg ezek a tulajdonságaim :(
2023. febr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Miért van lepontozva mindenki??

Aki ezeket lepontozza írja már meg akkor hogy lehet.

2023. febr. 19. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!