Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, párom is, és én is...

Úgy érzem, párom is, és én is depresszióba estem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon sok stressz érte őt az utóbbi időben, elkezdte magát bántalmazni, vagdosni, és jeleit mutatja a depressziónak. Pszichológusnál volt, nem segített neki, csak jobban rontott a helyzetén. Folyamatosan jönnek neki a stresszes helyzetek, és igyekszem neki segíteni, viszont nem tudok eléggé.

Olyan 2 éve nekem is depresszióm volt (főként önutálat miatt), fél évig tartott, abból ő segített ki engem, viszont könnyebb volt, mivel természetemtől fogva optimistább vagyok, illetve neki nem volt depije. Viszont tehetetlennek érzem magamat jelenleg, folyamatosan rossz kedvem van, úgy érzem, visszaestem a depresszióba. Úgy hiszem, pluszban rátesz, hogy még így is maradt bennem önutálat. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, legalább hogy magamnak hogyan segítsek, ha ő sem tud nekem... Ha én nem lennék rossz állapotban, talán neki is jobban tudnék segíteni.



2023. márc. 1. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
18%
Szia! Párterápiára van lehetőség.
2023. márc. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Krosszarcu válasza:
Tégy meg valami nehezet és sikereset és a párod is utána nem fogjátok utálni magatokat.
2023. márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnálom. Nehéz lehet így. Nem kell ahhoz jól lenned, hogy segíteni tudj a párodnak, és lehet jót is fog tenni a te állapotodnak, hogy legalább másnak tudsz segíteni egy picit. Nem kell többet, mint amennyit bírsz. Hátha attól te is jobban érzed magad. Keressetek valami célt. Akár közös cél is lehet, ha együtt tervezitek a jövőt. Lehet ez sok apró cél, vagy egy nagy. Tudom örök egzisztenciális kérdés, hogy van e bárminek is értelme, de a legrosszabb esetben, ha tényleg semminek sem lenne értelme, abban az esetben is miért ne tölthetnétek meg a napjaitokat azzal amivel csak szeretnétek. Milyen dolgokat szeretnetek megtapasztalni, látni? Biztos van valami és nagyrészt ezek elérhetőek kisebb nagyobb energia befektetéssel. Nyilván olyan dolgokkal ami nektek és másoknak is jó. Addig is esetleg a családdal, barátokkal is beszélj erről, nem szégyen megnyílni a problémákról, nem kell ezt egyedül csinálnod. Pszichológus is segíthet. Kitartást nektek, és higyjétek nem állandó semmi. Előbb utóbb a napnak is fel kell kelnie. 🙂
2023. márc. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!