Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziónak vannak az arcon...

Depressziónak vannak az arcon látható jelei? Külső szemmel fel lehet ismerni?

Figyelt kérdés

2023. márc. 10. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Nincs, nem is tudom, hogy jut ilyen az eszedbe!
2023. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Hát nagyon nem.
2023. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Üdvözöllek! Több tünete van, amit észre lehet venni pl: érzelmi tünet; szomorúság, kedvetlenség, örömképtelenség. Viselkedési tünet; aktivitása csökken, gyakran csak fekszik az ágyban, energiahiányról panaszkodik, lelassul. Testi tünet; fejfájás, emésztési zavar, fogyás vagy hizás, szédülés, alvászavar, állandó fáradékonyság.
2023. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Hosszabb ideje fennálló depresszióra utalhatnak a következő jelek:

- lefelé irányuló szájzug,

- Veraguth redő: szög alakú ránc a felső szemhéjredő belső harmadában,

- omega alakú ránc a homlokon,

- esetleg fakó, petyhüdt bőr.

Ezeket egy gyakorlott orvos észreveszi.

2023. márc. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Sok jele van a depresziónak. Én nagyon sokáig voltam depresziós és most viszaestem. Én pl mindig lefele néztem, kerűltem mások társaságát, nem vettem részt csapatjátékokban ha kötelező volt se, igyekeztem láthatatlan maradni, hogy ne is szóljanak hozzám. Gúnyolódtak rajtam, szelfiztek velem, hogy ilyen csúnyát ritkán látnak, nem is foglalkoztam vele. Más balhézott volna, nekem egy szimpla hétköznap volt. A kedvenc szabadidős tevékenységem az volt, hogy a sötét szobában zenéthalgattam a fejhalgatómon és kétkézzel szorítottam a fejemre.
2023. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

4:

Nagyon érdekes amit írsz. Sajnos nem könnyű időszakot élek, belenéztem a tükörbe,mit látok ebből. Nincs még sok ráncom, de az omega forma ott figyel a homlokomon :( Ezek a jelek elmúlhatnak a gyógyulással?


Még kiegészíteném a szem alatti karikákkal, aki depressziós, sokszor rosszul alszik

2023. márc. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

* még kiegészítve: nem is tudom, csak nagyon erősen koncentrálva "kisimítani" az arcom, mert ebben a görcsösen befeszült állapotban van. Gondolom ez az állandósult állapot okozza a ráncokat.

Ha igazán vidám és már nem huszonéves embert látok, tele van szarkalábbal a szeme körül. Azokra a ráncokra jó ránézni, olyan önfeledt boldogságot sugall

2023. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétele, de pl. az ápolatlanság is lehet egy figyelemfelkeltő jele. Nyilván ez nem feltétlenül csak a depresszióhoz köthető. Nem fésülködik, zsíros a haja, az arca esetleg a szokásoshoz képest sokkal pattanásosabb(lehet hormonális probléma is). A stressz, szorongás, depresszió fizikailag is kihat az emberre, ilyenkor hajlamosabbak lehetnek a pattanásokra,bőrbetegségekre, az immunrendszer legyengül, az emésztés nehezebb, gyomor problémák lehetnek, étkezés és alvási zavarok, amik látható jelekkel társulatának. Ha nehéz is, de próbálj sok gyümölcsöt, zöldséget, vitamint enni, figyelj a higéniára, mozgásra, mert ha a fizikai állapot is elkezd romlani az csak tovabb ront a lelki állapoton. Azon pedig már ne aggódj, hogy mások észre veszik e. Sok olyan ember is szenved akiről sose gondolnánk. Mindenkinek lehetnek nehéz időszaka, de ne hidd el azt, hogy ennél nem lesz jobb. 🙂
2023. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!