Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hiányzik a borderline vagy...

Hiányzik a borderline vagy bipoláris kapcsolat? Velem van a gond?

Figyelt kérdés
Több barátnőm közül kettőnek a fenti tünetei voltak és velük éreztem a legjobban magam. Hiányzik a hullámvölgy és hullámhegy, amit velük éltem át, úgy érzem, inkább ilyen típusú lánnyal, nővel ismerkednék, legyen az bármilyen szívettépő és megrázó.

2023. ápr. 2. 21:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%
Ilyenek mellett biztosan nem max 1. M.o.-n 2-3% az előfordulás. Vajmi kevés esély van arra, hogy a te családodban összpontosul mindjárt több meg sok ilyennel sodor össze az élet.
2023. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tudd te jobban, légyszíves! Magyarázd már meg, hogy akkor biztosan rosszul emlékszem a gyerekkoromra és a traumáimra. Nevetséges!
2023. ápr. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Aruka válasza:
100%

Egy borderline kapcsolat nagyon sok felfokozott érzelmet, ingert ad a partnernek, ezzel szemben egy kiegyensúlyozott kapcsolatban kevesebb indulat, hevesség, végletesség van jelen, amit talán ingerszegénynek érezhetsz. Talán izgalmas egy ilyen személyiségzavar, de hosszútávon a sok küzdelem, instabilitás véget vet a kapcsolatnak, ha a bordis nem tanulta meg kezelni saját magát.

Pontosan mi az, ami hiányzik?

Voltál már egészséges kapcsolatban?

Te kiegyensúlyozott, és egészséges vagy?

2023. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem a személyiségzavart idealizálom, és már volt egészséges kapcsolatom is.
2023. ápr. 11. 10:39
 15/18 anonim ***** válasza:
35%
Nincs veled semmi gond, ilyenekkel a legjobb kapcsolatban lenni
2023. ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%

Szétröhögöm magam. Pokol borderline emberrel kapcsolatban lenni, akár barátilag, akár párkapcsolatban.


Én bordi vagyok, de szerintem a skála enyhe végén és már én is tudok elég cifra dolgokat művelni. Hát még aki a skála súlyos végén van...


A bipol az más (én az is vagyok), ők nem játszmáznak, nem szemétkednek, nem durvulnak, csak éppen az év felében vagy akár évekig depisek, hát aki már látott IGAZI depressziós embert, az nem akar ilyennel párkapcsolatot. (Amikor nem zuhanyozol, nem szexelsz, nem mosol fogat, ágyban fekszel egész nap és hasonló örömök.)


De majd kiírok az ismerkedés kategóriában egy ilyen kérdést, hogy bipol/bordi emberként ismerkednék, szerintem őrületes sikerem lesz, tolongani fognak nálam a jelentkezők. Bruhaha.

2023. ápr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16-os: Szerintem se sétagalopp, nem is hiszem ezt, aki ezt állítja, az nem volt ilyenben része. Sokan biztos nem kérnek belőle, én igen. Írd ki, vagy írj rám, ha ismerkednél
2023. ápr. 13. 15:56
 18/18 anonim ***** válasza:
88%
Saját tapasztalatot tudok mondani: borderline személyiségzavarom van, és azt vettem észre, hogy a közeli barátaimnak nagyon "fekszik" az, amitől a legtöbb ember nem tudja elviselni a súlyosabb személyiségzavaros embereket. De hogy ijesztően bírják a hangulatingadozásokat, amikor elárasztó vagyok meg impulzív. (Persze ez nem jelenti azt, hogy ezt élveznék, vagy hasonló, egyszerűen valamiért ott maradnak velem.) És a pszichológusom világított rá, hogy az összes barátom (sőt, ez így volt a párkapcsolatban is) családjában valamelyik szülő alkoholista. Azért tartanak ki mellettem, mert nekik ez a természetes, ezt szokták meg hogy ilyen instabil emberek között élnek.
2023. ápr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!