Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Így is felírna nyugtatót a...

Így is felírna nyugtatót a háziorvosom? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szóval volt egy elég buta tinédzser korszakom amikor elég rendesen ment a drogozgatás, gyógyszerezés és ezekkel nagyon is tisztában van a háziorvosom, de ennek 1-2 éve már vége.


Az utóbbi időkben viszont lettek olyan problémáim, ami miatt én indokoltnak érzem, hogy felírassak magamnak egy gyengébb nyugtatót (benzodiazepineket értek ez alatt, pl alprazolám, klonazepám stb). Főleg alvászavar miatt.


Szerintetek ilyen múlt ellenére megtudnám beszélni vele, vagy felejtsem el? Egyáltalán mit kell mondjak az orvosnak? (Még soha nem kértem tőle semmi ilyesmit, nem tudom mit kell ilyenkor csinálni)



2023. ápr. 4. 00:46
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"Egyáltalán mit kell mondjak az orvosnak?"


Nem kell mondani semmit előkapsz a zsebedből egy kis aprót és felírja.

2023. ápr. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Mond el , hogy alvás problémáid vannak majd eldönti mit ad neked, te a te helyzetekben ne kérjed! Különben vannak gyógynövényes készítmények vény nélkül azzal is próbálkozhatsz !
2023. ápr. 4. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szabó.Jani ***** válasza:
28%

Ugyanúgy elmondod neki, hogy mik a panaszaid, mibt amikor gyomorgörcseid vannak vagy fáj a torkod.

Ha felemlegeti a korábbi drogozásodat, akkor elmondod neki, h annak már évek óta vége.

Majd írd meg kerlek, h kaptál-e gyógyszert és milyet!

Ha nem ir a doki, akkor meg javaslom a MagneB6 Álom nevü, vény nélküli gyógyszert, az is hó altató, nekem bevált.

2023. ápr. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem, hogy szakorvosi vizsgálat/javaslat nélkül felírna akármit is az előzmények tudatában.
2023. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lelkiismeretes orvos, akkor nem fogja felírni. Jogosan felmerül az aggodalom, hogy nincs semmi komoly bajod, csak elkapott a nosztalgia egy kis drogozgatás után. Azt meg az orvos hadd döntse el, hogy indokolt e öndiagnózisra erős gyógyszereket szedni. Amik közelebb állnak a drogokhoz amúgy. És alvászavart nem nyugtatóval szokás kezelni.
2023. ápr. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Alprazolam, klonazepam nem alvászavarra való. Szorongásra, depresszióra, ocd-re, bipol, borderline stb zavarokra adják, általában antidepresszáns mellé kiegészítő kezelésnek. Nem altatók. Szóval a "szarul alszom doki" nem eredményezi majd, hogy felírja ezeket neked. Legfeljebb azt mondja szedj melatonint, vagy felír valami Z -típusú altatót.

Xanaxot úgyse ad erre :D

2023. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utolsó, tévedés, benzodiazepineket szoktak felírni alvásproblémákra is, nem egy ismerősöm kimondottan alprazolámot, de nyílván inkább a gyorsabban ürülő fajtákat írják erre.

2023. ápr. 8. 19:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, tévedés, a benzodiazepinek közül midazolám a leghatékonyabb alvásproblémára. De nem akartam még egy hatóanyagot a tudtodra hozni, láthatóan nyugtatózni akarsz
2023. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az anyukámnak a háziorvos alvás problémára frontint irt fel . Szóval igen szoktak felírni xanaxot és társait a házi orvosok is . Nem értek vele egyet mert szerintem ehhez szakorvos szükséges de van ilyen .
2023. ápr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!