Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üdv!Sajnos egy igen nagy...

Üdv!Sajnos egy igen nagy problémával állok szemben!Tudniillik,idén kellett volna megírnom szakdolgozatomat,azonban sajnos a több éve növekvő,kezeletlen depresszióm annyira tönkrevágta az agyamat ,hogy már nem tudom mitévő lehetnék?

Figyelt kérdés
Tegyük hozzá,hogy egy értelmetlen,szüleim által erőltetett dologról van szó(folyamatos érzelmi zsarolással tarkítva:pl. "ha nem jön össze,akkor ők inkább meghalnak").Nincs beleszólásom az életembe,és úgy tudják,hogy lassan a szakdoli már kész lesz!Sajnos lassan itt a leadási határidő,és az a 2 opcióm van már csak,hogy vagy kinyírom magam,vagy elmegyek,és egy életre megszakítom a kapcsolatot minden családtagommal!Szval. ti mit gondoltok,mit tennétek a helyemben?

2023. ápr. 14. 17:16
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Nézd, az a baj a hívő írásokkal, hogy nagyon úgy jön le mindenkinek, hogy le akarod nyomni a torkukon a saját világnézeted. A keresztény valláson kívül rengeteg más is van. Melyik vallás az igaz vallás akkor?

Lehet, hogy Allah az igazi. De lehet, hogy Vishnu. De még Odin is lehet. Sőt, igazából Spock kapitány is lehet isten, azt is mi, emberek találtuk ki. Ha elegen hisznek benne, akkor felruházható bármilyen kitalált entitás isteni státusszal.


Mentális problémával küszködőknek GYÓGYSZERRE van szüksége. Nem működik rendesen az idegrendszerük, ezért azt helyre kell tenni orvosi úton. Ezek nem degeneratív betegségek, legalább ennyi jó van bennük. Ilyenkor csak és kizárólag RACIONÁLISAN szabad gondolkodni. A tudomány örök és egyetemes. Isten nem. Istent így és úgy is értelmezik a különböző vallások. A tudomány MINDENHOL ugyanaz. Ha hirtelen minden információ eltűnne a Földről, és mindenki agyát újraindítanák, akkor teljesen más vallások jönnének létre. De a tudományt pontosan ugyanebben a formában fedeznék fel az emberek, ahogy most van. Mert a tudomány egyetemes. A kísérletek ugyanazokat az eredményeket adják ugyanarra az inputra. A mentális betegségek leírhatók, megfigyelhetők, osztályozhatók, kezelhetők. Tán egy nap majd gyógyíthatóak is lesznek.


Istenben azért hisznek sokan, mert megnyugvást ad nekik a tudat, hogy a saját életük felett más uralkodik, és ő dönt helyettük. Nem vállalják a felelősséget a saját életük iránt. Félelmetes dolog az, amikor realizálod, hogy bármit megtehetsz, amihez elegek a képességeid. De ezzel a felelősség és a következmények is együtt járnak. Van aki ezzel a tudattal nem tud megbirkózni, hogy bármit megtehet.


No, de a vitának vége. Első a professzionális, orvosi segítség kérése, mert az tudományosan működik. Csak sokadlagos a hit. Persze nehéz dolog magadra csak egy biológiai rendszerként tekinteni, de a nap végén mindannyian azok vagyunk.

2023. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Hit vagy a spiritualitás ellen vagyok, és nem ezen dolgok miatt emeltem szót. Képzeld el, történetesen segítői szakmám is van. Tisztában vagyok vele, hogy kommunikációban lehet alap az, ha a klienst ezen ponton szólítják meg. Ha vallásos.


DE! Ezek az átkozott jehovás ***k minden ami nem vallás, és legfőképpen nem keresztények.


Utolsó rohadék mocsok banda, ami a hit hamis álarcát meri felhúzni...

Milyen kategóriában is vagyunk.. "egészség, MENTÁLIS betegségek"? Kiváló vadászterület ezeknek. Sérült embereket behálózni.

2023. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

Én személy szerint amiatt, hogy volt kapcsolatom jehovásokkal, meg nem egyt ismerek sajnos, eleget tudok ahhoz, hogy egyenesn hányjak ezektől.

VESZÉLYESEK.


külön BMO kód kéne rájuk.

2023. ápr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
BNO*
2023. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
0%
Mindenféle vallás veszélyes. Az összes agymosás.
2023. ápr. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

#25


Látom megvan a lényeg...

2023. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
54%
Értem mit akarsz mondani. De az álláspontomon nem változtat.
2023. ápr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:
Az a problémám,hogy egyszerűen képtelen vagyok odaállni a szüleim elé,azzal,hogy hazudtam hónapokon át,utána pedig ugyanezt elmondani nagyszüleimnek,akik ezt még szigorúbban veszik,mint ők!Igazából nem feltétlen meghalni akarok,csak már semmi megoldást nem látok
2023. ápr. 23. 10:42
 29/46 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat,de sajnos nekem már mindegy!Hoztam egy döntést,amit lehet megbánok,lehet hogy nem,ezt már nem tudom meg!Nem tudtam a szüleim elé állni,és elmondani nekik a valóságot,egyszerűen ehhez kevés vagyok!Úgyhogy,köszi mégegyszer!
2023. ápr. 23. 14:38
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Van megoldás. Menj el orvoshoz.
2023. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!