Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üdv!Sajnos egy igen nagy...

Üdv!Sajnos egy igen nagy problémával állok szemben!Tudniillik,idén kellett volna megírnom szakdolgozatomat,azonban sajnos a több éve növekvő,kezeletlen depresszióm annyira tönkrevágta az agyamat ,hogy már nem tudom mitévő lehetnék?

Figyelt kérdés
Tegyük hozzá,hogy egy értelmetlen,szüleim által erőltetett dologról van szó(folyamatos érzelmi zsarolással tarkítva:pl. "ha nem jön össze,akkor ők inkább meghalnak").Nincs beleszólásom az életembe,és úgy tudják,hogy lassan a szakdoli már kész lesz!Sajnos lassan itt a leadási határidő,és az a 2 opcióm van már csak,hogy vagy kinyírom magam,vagy elmegyek,és egy életre megszakítom a kapcsolatot minden családtagommal!Szval. ti mit gondoltok,mit tennétek a helyemben?

2023. ápr. 14. 17:16
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
22%
Akkor elmebeteg az egész családod. Juj öngyik leszünk mert a gyerek fél évvel később kap deplomát, juj most mi lesz? Papika meg szívrohamot...na ne nevettes, ezeket el ne hidd már. Na aztán melyiknek van diplomája ezek közül? Húgicának meg p.fa laposra tényleg, ha még csak tervben sincs. Nagyon gyorsan lépj le onnan, ha megteheted.
2023. máj. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 A kérdező kommentje:
Se apának,se anyának nincs!Sajnos nekik az érettségi se jött össze!Tudod,néha dühös vagyok rájuk,de néha olyan határtalan bánat önt el velük kapcsolatban,mert látom,hogy két sérült,frusztrált ember,akiknek soha nem akar összelyönni semmi.Akik felnőtt létükre is megremegnek,ha a nagyszüleim tekintélyével kerülnek szembe(akikeket én meg néha elküldök melegebb éghajlatra simán).Tudom,hogy egész életükben szar munkákat vállaltak,és azért akarták hogy diplomás legyek,hogy ez ne így legyen(tegyük hozzá,az én diplomámmal ilyen nagy baj nem lesz,mert állást se fogok találni).Emlékszem milyen büszkék voltak,mikor leérettségiztem,meg felvettek egyetemre!Szóval ezért is ilyen nehéz nekem!Lehet,túlságosan is átérzem mások problémáit,vagy irracionálisan felerősítem azokat magamban.Apai papám pedig egy külön téma:a család könyörtelen patriarchája,aki nem tűr ellentmondást,apámékat egy szellemileg visszafogott 7 éves szintjén kezeli,húgomnak pedig gyomorgörcse van,ha találkoznia kell vele.
2023. máj. 11. 19:33
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Tanuljál szakmát, sokat kereshetsz vele és hasznos munkát végzel. Nagyon örülök, hogy nem tetted meg! Én is voltam már nagyon mélyponton, mikor vasútállomásra kimentem többször, más dolgok is, nem részletezem.

Még 40 év felett is lehet újba kezdeni, tanulni, én épp azt tervezem, mert muszáj. Te még két szakmát is kitanulhatsz és időben leszel.

2023. máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
68%

Nem fogják megölni magukat a szüleid, se nagyszüleid, se senkik. Ez a legundorítóbb érzelmi zsarolás, amit valaki elkövethet: a saját halálával fenyeget téged.

Ilyen háttérből indulva BÁRMIT is érsz el, az csak és kizárólag a te két kezed és agyad munkája, amit senki nem vehet el tőled. A családodnak nem tartozol semmivel: az, hogy eltartottak, ételt adtak, stb. az mind jogi kötelezettségük. Vállalták a gyereket, amivel vállalták az összes velejáró felelősséget is automatikusan.


Beszéld meg velük, hogy ez a sok érzelmi zsarolás, folyamatos baszogatás és stressz nagyon kikészítették az idegeid. Te szellemi munkás vagy: nyugodt idegrendszerre van szükséged, másképp nem tudod végezni a munkád (ami most perpill a tanulás). Ha nem értik meg, az is oké, hiszen gondolom soha nem értelmiségi munkát végeztek, ha még az érettségijük sem sikerült.


Az ő szenvedésük nem a te problémád. Ők ezt hozták ki az életükből. Neked a saját életeddel kell foglalkozni, elvégre az csak és kizárólag a tiéd, te fogod leélni. Akkor segíthetsz rajtuk, ha megfelelő bánásmódban részesülsz.


Továbbra is javaslom, hogy menj el pszichiátriára. Krízisben vagy, kell egy kis gyógyszeres segítség és/vagy kis idő távol mindentől, egy csendes helyen. A nyílt osztályon nyugi van, ott hagynak békén pihenni. Csak a zárt osztály ami egy dzsungel, de oda csak akkor visznek, ha úgy szed össze téged a mentő.

2023. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
97%
Ismeretlenül is örülök, hogy életben vagy. Szerintem ez csak addig rossz, amíg színt nem vallasz. 3 napig kiduhongik magukat, aztán megpróbálják feldolgozni. A legnagyob baj itt az, hogy te nem mérsz velük konfrontálódni. Pedig kéne... Egyik füleden be, majd ki. A lényeg h ne feszülj rá a helyzetre, mert tényleg képes az ember magában (értelmetlenül) kárt tenni.
2023. máj. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Pszichológiai eset. Pszichológus, terápia, kellene. tanulj szakmát
2023. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!