Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Üdv!Sajnos egy igen nagy...

Üdv!Sajnos egy igen nagy problémával állok szemben!Tudniillik,idén kellett volna megírnom szakdolgozatomat,azonban sajnos a több éve növekvő,kezeletlen depresszióm annyira tönkrevágta az agyamat ,hogy már nem tudom mitévő lehetnék?

Figyelt kérdés
Tegyük hozzá,hogy egy értelmetlen,szüleim által erőltetett dologról van szó(folyamatos érzelmi zsarolással tarkítva:pl. "ha nem jön össze,akkor ők inkább meghalnak").Nincs beleszólásom az életembe,és úgy tudják,hogy lassan a szakdoli már kész lesz!Sajnos lassan itt a leadási határidő,és az a 2 opcióm van már csak,hogy vagy kinyírom magam,vagy elmegyek,és egy életre megszakítom a kapcsolatot minden családtagommal!Szval. ti mit gondoltok,mit tennétek a helyemben?

2023. ápr. 14. 17:16
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező nagyon be van szűkülve a gondolkodásod, semmiség miatt ölnéd meg magad?!?! Vegyél egy nagy levegőt és mondd meg nekik, 5 perc alatt megvan.


Ha akarod befejezed az egyetemet ha akarod otthagyod. Tanulj meg pár szakmát, ha a kétkezi munka okoz örömet, mellesleg jobban is fogsz keresni ezekkel.

2023. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 A kérdező kommentje:
Igen,tudom hogy ez megoldás lenne,de sajnos nekem most a családommal kéne szembenéznem,ami nem lenne szép végkimenetelü,lévén hogy hazudtam nekik!Enyhén szólva brutális a mentalitásuk!Habár ilyenkor belegondolok,hogy mekkora baromság már,hogy ezeknek az embereknek akarok máig is megfelelni,amit már az egészségem is nem kicsit megsínylett!Ha úgy vesszük,én vagyok a legrosszabb típusa a problémának,mert teljességgel fel tudom fogni a problémák okát,de mégis képtelen vagyok tenni ellene.
2023. ápr. 23. 16:23
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem fognak érte megölni még megverni se. Csak egy nagy levegőt kéne venni és elmondani. Legalább tedd meg ezt, megtudod a reakciójukat, hogy valóban összeszakad e a világ.
2023. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell senki másnak megfelelned, csak magadnak.

Menj el pszichiáterhez. Segíteni fog kilátni a fejedből. Amint helyrejössz, tudni fogod mit kell tenned a jövőd érdekében. Belülről fog jönni, és magadért fogsz csinálni mindent onnantól.

A szüleid meg el fogják fogadni, hogy igen, rosszul vagy és segítségre szorulsz.

Azért hazudtál, mert beteg a lelked. Meg szerettél volna felelni, de nem tudtad közben menedzselni a lelki világod és az egyetemet is. Ez egyáltalán nem probléma. Azért hazudtál nekik, mert gőze sincs a társadalomnak arról, hogy mi az a depresszió, kényszer, szorongás, stb. Próbáltál normális lenni.


Fel a fejjel: amint megkapod a segítséget, végtelen energiád, kedved, és hangulatod lesz dolgokhoz. Én a kezelésem elkezdése után kezdtem el csak igazán élni. Átmentem egy másik egyetemre, és csúszás nélkül el is végeztem. Ha nekem sikerült, neked is fog. Merj segítséget kérni az orvostól! Az első vizit a legnehezebb. Onnantól minden simán fog menni.

2023. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
Nem hangzik rosszul,habár a családomnak ezt nehéz lesz adagolni,mivel nem hisznek a depresszióban
2023. ápr. 23. 22:33
 36/46 anonim ***** válasza:
54%

A depresszió egy valós betegség, BNO kódja is van. Ha nem lenne létező dolog, akkor nem költenének millió dollárokat gyógyszerek fejlesztésére, klinikai kutatásokra. Akkor nem létezne a pszichiátria.

Azért nem fogadják el sokan, mert ők maguk is betegek, és tagadásban élnek. A másik ok, hogy aki nem szenvedett egyetlen mentális betegségben sem, annak halvány lila fingja nincs arról, hogy ezeket hogyan kell elképzelni. Egy egészséges ember konkrétan nem érti, nem tudja felfogni, hogy valakinek hogyan lehetnek öngyilkos gondolatai. Egyszerűen képtelenek rá, mert velük soha nem történt ilyen.


Amint orvosi papír is van róla, mondhatnak bármilyen ellenpéldát, de a nap végén akkor is az orvosnak lesz igaza. A családod nem ért a mentális betegségekhez. Az orvos igen. Benne kell megbízni.

2023. ápr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
54%
Mi újság kérdező? Milyen döntést hoztál? Nem tudod még megírni a szakdogadat? Amúgy tudom min mész keresztül. Hidd el, csak addig rossz, míg el nem kerülsz onnan. Utána felszabadító érzés lesz. Írhatsz privátban ha szeretnéd. Azért hülyeséget ne csinálj.
2023. ápr. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:
Sziasztok,ma jutottam el arra a pontra,hogy megteszem!Megírtam a búcsúlevelem is,beleszőttem mindent,az évek óta tartó depressziómat,hogy nem hibáztatok senkit,hogy belerokkantam a hazugságaimba,hogy az elmúlt évek egyre csak rosszabbak voltak!Ki is mentem kocsival az erdőbe,és az mentett meg,hogy a kocsiból valaki kivette az amúgy mindig benne lévő kötelet.Ott akkor úgy döntöttem hogy a sztorim nem érhet itt véget!Mire hazaértem,húgom megtalálta,és igazából semmi segítség meg együttérzés,csak a szoki,hogy nem lett meg a diplomám.Még egy székemet is szétverte dührohamában(mondtam is neki,hogy én akartam öngyilkos lenni,mégis én vagyok az épeszűbb XD).No mind1,apámékkal hétfőig úgyse találkozom,szval majd akkor elmondom nekik.Nem tudom megérte-e az egész,de úgy érzem,ezt nem kéne itt abbahagynom(mármint az életet).Elnézve a családomat,lehet az volna a leghelyesebb,ha elhúznék itthonról.
2023. máj. 11. 18:32
 39/46 anonim ***** válasza:
Ilyen család mellett szerintem is az lenne a legjobb, ha elhúznál. Örülök, hogy nem tetted meg. Amúgy is ki nem sz.rja már le amúgy azt a nyomorult fél év csúszást? Ezen semmi sem fog múlani. Gyorsan eltelik az. Amúgy hugicának aztán pláne mi köze hozzá, hogy most nyáron vagy télen kapod- e meg a diplomádat? Ő amúhy egyetemista vagy mi? Mert ha nem, akkor p.fa laposra, meg amúhy is, csúszhat még ő is.
2023. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:
Húgom nem egyetemista,nem is akar az lenni.A legnagyobb félelmem jelenleg is,hogy ne adj isten tényleg faterom vagy papám infarktust kap,ha megtudják a dolgot,vagy tényleg megölik magukat!Meg húgom azt is mondta,hogy elválnak miattam!Na,az viszont tényleg betenne
2023. máj. 11. 19:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!