Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Személyiség zavarom lenne?

Személyiség zavarom lenne?

Figyelt kérdés

Pár napja láttam egy videót, és azóta ezen agyalok hogy baj lenne velem?


Szóval, a videó arról szól hogy egy anya agyon verte a gyerekét aki belehalt a sérülésekbe.

Egy pszichológus azt állította róla hogy személyiség zavara van, mert valami a múltban történhetett vele, a sérelmeket a fájdalmat magába zárta, és az csak gyűlt gyűlt és egyszerre robbant. A férj azt állította hogy amúgy normális a nő, és mindig gondját viselte a gyerekeinek, szépen nevelte.


Na most itt jön képbe a dolog, hogy én is az a típus vagyok aki magába zárja dolgokat. Ha sért valaki nyelek egyet de nem tudom elfelejteni. Aztán ha már a sokadik sértés bántás ér engem akkor egy szuszra kiordítom magam.


Például egyik rokonom állandóan piszkál, szekál, kötekedik, aláz és én nem teszek ellene semmit sem, viszont már a 100.-nál úgy felmergesedem hogy kiosztom őt a p.csába, olyankor magyon mérges vagyok.. nyilván a 2 eset nem ugyanaz, de nekem is vannak sérelmeim az életben, gyerekkori traumáim vannak, szorongással küzdök, nyilván nem ölném meg ezt a rokont, de olyan szinten ki kelek magamból hogy én is meglepődöm. Ez normális vagy személyiségzavarom van szerintetek?1


2023. máj. 8. 14:34
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Nem személyiségzavar de az ilyen önmagukért kiállni képtelen személyek mind mentálisan sérültek, önbizalomhiányos szerencsétlenek akik egész életükben csak nyomorognak és képtelenek irányítani és élvezni az életüket olyan szinten mint a kiegyensúlyozott, normális önbizalommal rendelkező embertársaik.
2023. máj. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
???
2023. máj. 8. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!