Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nemet mondok az OCD-s...

Ha nemet mondok az OCD-s kényszergondolatokra, akkor elmúlhatnak?

Figyelt kérdés

Ha már nagyon belefáradtam, hogy tizedjére kell lemenni megnézni, hogy becsuktam e a kaput és azt mondom, hogy már az se érdekel, ha nyitva marad, de én többet nem vagyok hajlandó lemenni megnézni.


Hallottam kintről valami csattanást, most azon gondolkodok, hogy mi van, ha az autónak mentek neki és le kéne menni megnézni, de éjjel fél2-kor én már nem akarok lemenni megnézni.

Szombat este pl 10x mentem le, már nagyon unom ezt.



2023. máj. 9. 01:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez lenne a lényege, csak éppen nagyon nehéz rá nemet mondani.

Mondanám, hogy irányíts oda egy kamerát (ha lehet) és akkor nem kell lemenni megnézni, de akkor meg más kényszert követelne tőled az agyad.

2023. máj. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Végül lementem megnézni. Nincs baja az autónak.

Az a baj, hogy a kényszerek újabb kényszereket szülnek. Ha pl lemegyek, akkor ki kell nyitni a lakásajtót és a kaput is. Szóval utána azt is ellenőrizni kell 2-3x, hogy az ajtó is be van e zárva, tehát megint vissza kell menni. Ezek rengeteg időt vesznek el az életemből.

2023. máj. 9. 02:05
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

erre kellene a kognitív-viselkedésterápia.

nem szüntette meg nekem a kényszerbetegségem, de sokszor már nem érdekel, hogy mi van ha úgy van ahogy.

szóval ez egy jó ötlet, ha magadtól meg tudod csinálni.

sok sikert a gyógyulásodhoz

2023. máj. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%

Az OCD (obszesszív-kompulzív zavar) az egyik legnehezebben kezelhető mentális zavar, és a kényszergondolatokra adott nemekkel nem feltétlenül múlnak el. Az OCD kezelésére általában kognitív-viselkedésterápiát vagy gyógyszereket alkalmaznak, amelyek segítenek az obszesszív gondolatok és a kényszercselekvések leküzdésében.


Az, hogy az ember igyekszik ellenállni a kényszergondolatoknak, és nem hajlandó végrehajtani a kényszercselekvéseket, egy lépés a zavar kezelése felé. Azonban, ahogy azt a tapasztalatod is mutatja, az ellenállás nehéz lehet, és bizonyos esetekben fokozott szorongást és stresszt okozhat.


Ha érzed, hogy az OCD tünetei jelentősen befolyásolják az életedet, akkor érdemes felkeresni egy szakembert, aki segíthet neked a kezelésben. A kognitív-viselkedésterápia például hatékony módszer lehet az OCD kezelésére, mivel segít az érintett személynek megérteni és átstrukturálni a kényszergondolatokat, valamint megtanulni kezelni a szorongást, amelyekkel járnak. A gyógyszeres kezelés is hatékony lehet az OCD kezelésében, de ezt csak szakorvos írhatja fel, miután alaposan megvizsgálta a tüneteit és az általános egészségi állapotodat.

2023. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Terápia + gyógyszer lehet hatékony.

Magadtól VALÓSZÍNŰLEG esélytelen leküzdeni.


"hogy már az se érdekel, ha nyitva marad, de én többet nem vagyok hajlandó lemenni megnézni." - A viselkedésterápiának ez az egyik pontja amúgy, hogy elfogadod a kockázatot. De mondom, magadtól nehéz.

Én 10+ éve ezzel küzdök.

2023. máj. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

December-január körül kezdődött ez az egész, előtte nem volt ilyen. 25 éves vagyok. Ősszel még elég volt egyszer bezárni az ajtót és szabadon mehettem, nem kellett visszamenni.

Most már 20 percbe telik elindulni otthonról, mert ellenőrizni kell legalább 3x a villanyokat, a vízcsapot, a konnektort, az ajtókat stb..

2023. máj. 9. 14:48
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van valami ami stresszel teged mostanaban?
2023. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok hazudni, de ha őszinte akarok lenni, még úgymond a viszonylag enyhébb szinten vagy, és most még időben kéne " megfogni ". Az a baj sajna tapasztalatból beszélek, nekem majdnem a " gyorsított kijelentkezési forma " lett a vége a mesének, szintúgy OCD miatt.

Az a baj, önmagában ellenállni iszonyatosan nehéz és önmagában egy idegörlő, stresszes folyamat, a stressz meg önmagában egyfajta táptalaj az OCD-nek, szóval ördögi egy kör, ráadásul ha jön egy az OCD-s közösségekben " triggernek " nevezett dolog, mint esetedben, hogy hallasz valamit kintről, az még rádob egy lapáttal, legtöbb esetben a tudatos ellenállás végét pont egy ilyen esemény, helyzet vagy bármi okozza.

Aztán meg persze az ember megteszi, akkor jön a tudat, hogy nem tudta megállni, elkeseredik, stresszel, hogy sosincs vége, ismét az ördögi kör.

Amúgy vannak apróbb trükkök, párszor már itt is írtam az oldalon, ha érdekel leírom majd újra vagy megkeresem egy korábbi kérdésben és belinkelem.

2023. máj. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#7

Igen, sokat stresszelek és szorongok. Az életem nem úgy alakul mostanában, ahogy terveztem

2023. máj. 11. 01:13
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Akkor ez lesz a kivalto oka. Nalam is igy kezdodott anno.
2023. máj. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!