Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretsz élni? Ha nem, miért nem?

Szeretsz élni? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés

2023. máj. 9. 16:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem. A létezésem még erős túlzással sem lehet életnek nevezni, csak vegetálok - szó szerint és várom a végét.
2023. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Több a szenvedés, mint az öröm, nekem nem éri meg. 27/N
2023. máj. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem szeretek élni. Semmi nem nyújt számomra örömet, motivációt, boldogságot. Elméleti fizikai megfontolások alapján arra jutottam, hogy öröklétre vagyok ítélve, ezért eddig meg sem próbáltam öngyilkosnak lenni. Az is visszatart az öngyilkosságtól, hogy ha mégis sikerülne, akkor nemcsak én szűnnék meg, hanem az a világegyetem is, amelyben létezem.
2023. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
"ahol épp vagy, oda te mentél" véssétek az eszetekbe
2023. máj. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
Mert más többet kap az élettől.
2023. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Én imádok élni :D

Nyilván voltak nehezebb időszakok, de azt hiszem megtaláltam a helyem :D


Sok sikert mindenkinek!

2023. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem, iszonyatos fájdalmak közt kell élnem a nap minden percében.
2023. máj. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem, sorozatos csalódások, minden vágyam lehetetlenné vált az elmúlt kb 5 évben, azóta meg amolyan totál beletörődés, az a tipikus "minden mindegy, teszek rá" érzés.
2023. máj. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

Alapjáraton nem. Ha egyedül maradok és "unatkozni" kezdek, egyből borul minden, és csak meghalni akarok. Szinte mióta az eszemet tudom, folyamatos a lelki fájdalom, egy percre sem szűnik meg teljesen.

12 évesen ráfüggtem az alkoholra. 13 éves koromtól kezdve többször kíséreltem meg öngyilkosságot.

De vannak néha jó pillanatok, amikor kicsit boldog tudok lenni. Van egy kutyám, párom, egy-két barátom. Ők fel tudnak dobni.

És iszok, szexelek, szórakozok, az élvezeteket hajszolom.

Emiatt azért érdemes élni talán.


És igen, jártam számtalan szakembernél, egész kiskorom óta. Szedtem sokféle gyógyszert, pszichiátrián is voltam hetekig. Semmi nem segített igazán. Pszichológushoz még mindig járok, egy kicsit jobb vele mint nélküle. Legalább nem a környezetem hallgatja a siránkozásom :D másra nem jó

2023. máj. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Sssaszem ***** válasza:
66%
Hm ha már siránkozik az illető mindig arra kell gondolni, hogy lehetne ennél sokkal rosszabb is. Meg kell találni az életben azt ami boldoggá tesz. Pl: hobbi... engem a lovaglás tesz boldoggá, meg a számítógépes játékok. Star stable, ASMR, horses, Rival stars. stb stb stb.
2023. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!