Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eltűntek az öngyilkos gondolatok?

Eltűntek az öngyilkos gondolatok?

Figyelt kérdés

11 éves korom óta erős öngyilkos gondolataim voltak, kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Az elmúlt években nagyon erős volt, viszont azt veszem észre hogy 1-2 hete eltűnt. Néha még elalvás előtt “használom” az érzést , a halálra való vágyakozást hogy jobban tudjak elaludni de napközben már nem jönnek elő a gondolatok!

A helyzetem semmit nem változott, nem kértem szaksegítséget, nem dobtam ki a toxikus embereket és helyzeteket az életemből úgyhogy végképp nem értem ezt.

Mi lehet ez?

Meggyógyultam volna?


27/n



2023. máj. 11. 17:56
A kérdező szavazást indított:
Valószínűleg meggyógyultál
Csak szünetet tart, de vissza fog térni
Ez valami nagyon rossz jel
23 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyitottál korábban pár hete kérdést itt, hogy értelmetlennek látsz mindent?
2023. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pár hete nem tudom, de volt itt sok kérdésem.
2023. máj. 11. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyeséllyel teljesen nem gyógyultál meg, az nem ennyire egyszerű. Szakemberre lenne szükséged.
2023. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
2 Vigyázz, hogy ne tudjon visszajönni a gondolat.
2023. máj. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Mindig mondom az embereknek hogy a depresszióból és az ilyen öngyilkos gondolafokból a legkönnyebb a felépülés mivel nem valódi betegségek.


Az hogy ne legyenek öngyilkos gondolataid annyiból áll hogy nem gondolsz rá és kész.


Nem egy nyílt csonttörés hogy alaphangon 3 hónap mire helyreállítjuk a páciens csontját.


Egy műtőorvos

2023. máj. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
#5 Ez nem igaz. A depresszió egy betegség, melyben az agy bizonyítottan megváltozott tudatállapotban működik tovább, ezért is van számos nagyon erős tünete. Komoly segítséget is igényel, nem elég csak szimplán nem gondolni rá...
2023. máj. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 a depresszió nem egy betegség hanem egy állapot amit a gondolkozásmódoddal tudsz befolyásolni. Hogy idézzek egy magasan kvalifikált szakembert a témában akinek több száz hivatkozása van:


"A depresszió nem egy létező betegség" - Dr. Andrew Tate

2023. máj. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Nem, ez sem igaz, megfelelő módszerrel, pszichológus segítségével tényleg megoldható bizonyos esetekben gondolatokkal is úgy mond, viszont súlyos depresszió esetén megfelelő pszichoterápiára és gyógyszerre is szükség van.

Nagyeséllyel még Andrew Tate sem gondolja teljesen komolyan, amit mondott, nagyeséllyel inkább csak figyelemre vágyik.

2023. máj. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Visszjött
2023. máj. 13. 13:49
 10/10 A kérdező kommentje:
Visszajött*
2023. máj. 13. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!