Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek depressziós lehetek?

Szerintetek depressziós lehetek?

Figyelt kérdés

Kérlek olvad el, ha van egy kis időd!🙁

Több mint tíz teszet töltöttem ki, mindegyik igent mondott, viszont azt olvastam a depresszió hetekig/hónapokig tart, nekem van, hogy csak pár perc illetve van, hogy pár másodperc de akkor nahyon erős, van, hogy egész délelőtt tart, de a leghosszabb időszak csak két nap volt l. Ezek idő alatt, mindent teljesen fekete fehérnek láttam, úgy voltam vele, hogy minden mindegy, ki sem akartam kelni az ágyból, az egész életen reménytelennek láttam, ki sem akartam kelni az ágyból. Jövőhét kedden azon gondolkodat, jobb lenne meghalni, ma is eszembe jutottak öngyilkossági gondolatok, de ez csak pár pecig tartott.

Egyébként ADHDS vagyok, nagyon nyitott és túl pörgős, rengetek minden érdekel. De aztán elég egy rossz szó vagy rossz jegy és mintha a világnak vége.

Szerintetek ez depressziónak számít, így is, hogy csak pár óráig/percig tart?

Igen, tudom menjek el pszichológushoz, fogok is, de nagyon hosszú idő amíg találunk egyet, addigra is szeretném tudni...

Köszönöm, hogy elolvastad! ❤️



2023. máj. 14. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy inkább labilis, vagy túl érzékeny vagy? A depresszió az másabb ennél. Az élet pedig a legnagyobb kincse minden élőlénynek. Kincset, meg ugyebár nem dobálunk el. ;)
2023. máj. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hány éves vagy?

Milyen nemű?

Mik az alapbetegségeid?

Milyen gyógyszert szedsz?

Van e párkapcsolatod?

Van munkahelyed?

Mi a hobbid?

2023. máj. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom meglehet :-/

Csak azt nem tudom akkor miért érzek néha akkora üresség, hogy a halálnak több értelmét látom mint meghalni

2023. máj. 14. 18:58
 4/13 A kérdező kommentje:

Második válaszoló:

Tinézser vagyok

Lány

Nem tudom, mert annyi minden alapján beazonositottam magam a személyiségzavartól kezdve a depresszión át mindenig, ja és vagdosom is magam...

Néha beszedek gyógyszereket ami elvileg nyugat, de ezt nem mondtam senkinek és nem is nagyon szedem.

Nincs.

Nincs.

Van, nagyon sok, de barátaim nincsenek.

2023. máj. 14. 19:05
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Jajj te szegény! Kamasz vagy. Majd felnősz de akkor se lesz könnyebb az életed.
2023. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát kössz,pár napja öngyilkos akartam lenni, úgyhogy ez nagyon biztató...
2023. máj. 14. 19:12
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
Ne legyél öngyilkos! Hivdfel a 112 vagy a 1818 számot ha öngyilkossági gondolataid vannak.
2023. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Oooooké. A pszichológust felejtsd el, neked nem arra van szükséged.

Pszichiáter szakorvoshoz kell elmenned, amilyen hamar csak tudsz. Az önkárosítás és öngyilkosság mentális betegség jele. Ezen pszichológus nem fog tudni csak úgy segíteni. Gyógyszerre van szükséged, mert nem működik rendesen az agyad.

Hajrá!

2023. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Már voltam, mindenhol voltam a szüleim elcibáltak az országon mar mindenhova, több értelme van annak, hogy megölöm magam, minthogy pszichológushoz menjek,ő sem tud rajtam segíteni, az ország mindne pontját bejártuk Vadaskertől kezdve, és sehol sem találtak semmit, azt mondták nincs semmi bajom, tökéletes vagyok, miért utalom magam.

Pedig, nem nagyon nincs rendben már annyira nem bírom a dolgokat, hogy a halált egyszerűbbnek látom, de ha senki sem tud segíteni?

Ráadásul nem szeretnék egy önsajnáltató tinédzsernek tűnni, ezért nem is nyílol meg mások felé... Már nem is tudom, hogy ahhoz a pszichológushoz akihez járni fogok, elmondjak e mindent, mert úgy sem tud rajtam segíteni, a szüleim mind meg tudják ezeket és a tanáraim, nem tudom, hogy tudnék ezek után a szemünkbe nézni...

2023. máj. 14. 20:12
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Mondom, NE PSZICHOLÓGUSHOZ menj. Aki szuicid, annak nem segít a beszélgetés.

Orvosra van szükséged. Pszichiáterre.

Te úgy látod, hogy mások lenéznének emiatt. De pont az ellentettje. Ha megtudják, hogy valójában nagyon rosszul vagy és öngyilkos akarsz lenni, akkor segíteni fognak. Az emberi természetben benne van az, hogy segíteni akarnak a szuicid emberen, hogy NE tegye meg.


Nem veled van baj mint emberrel. Van egy betegséged, ami láthatatlan (mentális betegség) aminek a tünete az, hogy meg akarsz halni. Ezt lehet kezelni antidepresszánssal sikeresen. Nem biztos, hogy az első működni fog, de előbb-utóbb megtaláljátok azt, amire szükséged van. Csak nincsenek rendben a neurotranszmitterjeid szintjei az agyadban, ennyi.


Én is így voltam tini koromban. Egészen 24 éves koromig nem kértem segítséget. De előtte aktívan meg akartam ölni magam, nem tudtam mi a bajom, miért nem szeretek élni. Nem akartam önsajnálni, szégyelltem magam.

Elmentem orvoshoz utolsó mentsvágyból, és megkaptam a segítséget, rendberakta az agyam. Megktaptam az antidepresszánsom, és visszakaptam az életem, az igazi énem.

Tudom milyen szar. Ha kell, feküdj be kórházba (van gyermekpszichiátria) [link]

Nagyon kedvesek az ott dolgozók.

2023. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!