Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha a szüleim nem...

Mit tegyek ha a szüleim nem hisznek a mentális betegségekben, de úgy érzem segítség kell?

Figyelt kérdés

A szüleim keresztények és mikor meséltem anyukámnak a düh/pánikrohamaimról és az erős érzelmi kilengéseimről amiket nehéz elviselni, azt mondta hogy ne lovaljam bele magam ilyenekbe ezeket egyedül kell leküdzeni és Isten segít. Azt szerettem volna, hogy azt mondja beirat pszihológushoz, mert nekem nincs rá pénzem kereset nélkül. Annyira rosszul érzem magam, most még ideges is lett, hogy még ezzel is foglalkozni kell. Egy tehernek érzem magam. Én is hiszek Istenben de úgy érzem nekem most egy pszihológusra lenne szükségem. Egyszer mondtam neki korábban a kerítések nélkül, hogy nem mehetek-e el, de csak azt mondta, hogy drága és elkezdte sorolni a kiadásokat. Voltam már sulipszihológusnál, ami segített egy kicsit, de sajnos aki ott van nem szakember ezért sokszor csak azt hallom tőle amit másoktól: pihenj többet, legyél a barátaiddal...


Ha végeztem a sulival és el tudok, menni dolgozni, mindenképp szeretnék majd menni saját pénzből. Mondhatnám, addig, hogy rászánom a szülinapomra és hasonlóra kapott ajándék pénzeket, de mivel a pszihológus, nagyon drága az is csak néhány alkalomra lenne elég.


Állami pszihológusnál volt már testvérem a figyelemzavara miatt, de azt mondta, hogy nagyon rossz volt, a pszihológus csak arról kérdezte végig, hogy biztos nem covidos-e (pedig online volt). Illetve azt is hallottam, hogy sok helyen a papírra ráírják az 1 órás beszélgetést, pedig valójában csak 10-15 percet beszélgetnek veled. Emiatt nem szeretnék államihoz menni.


Nem tudom mit tegyek.



19/L



2023. máj. 20. 08:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon nagyon NAGYON vigyázz a gyülekezetes dolgokkal. Most az utolsó dolog amire szükséged van, az az, hogy vallási dumával nyomják tele a fejed. Magán dolgod, hogy hívő vagy-e, de ha betegségről van szó, akkor CSAK az orvosra hallgass. Ő minimum 10 évig tanult azért, hogy gyógyíthasson. Egy lelkésznek gőze sincs a mentális betegségekről.


Előbb orvos, mert az tudományosan bizonyított, biokémiailag is érti mi van veled. Utána képzett szakpszichológus, terapeuta (DE csak akkor, ha az orvos javasolja) és csak legutolsóként a gyülekezetes lelkigondozó.


Orvos/gyógyszer --> pszichoterapeuta/terápia --> lelkész. Ez legyen a sorrend. Hajrá :)

2023. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!