Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet valamit elengedni...

Hogy lehet valamit elengedni ha képtelen vagyok?

Figyelt kérdés

Világ életemben maximalista voltam, az élet bármely területén bármit csinálok az általam tökéletesnek gondoltra törekszem.


Egyszerűen ha valami nem jól sikerül az sokáig zavar, rágódok rajta, nyugtalanít, ha hibázok addig nem hagy nyugodni amíg nem javítom ki.


Egy ideig ez valamilyen szinten jó, de borzasztó nagy tehernek érzem. Sokan mondják "engedd el", de egyszerűen én nem tudom megrázni magam és leszarni, még ha meg is játszom hogy igen, belül őszintén zavar.


Amikkel más ember nem foglalkozik, észre se veszi, az engem zavar.


Ha ezzel a problémával elmegyek egy pszichológushoz nem fog kinevetni? Vannak még emberek akik ilyennel küzdenek?



2023. máj. 31. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fog kinevetni a ferjem detto ugyan ez és ő is jár. Kell a segítség ha ugy érzed
2023. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen problémák ezek. Írhatsz privátban, érdekel.
2023. jún. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Sok problémája lehet egy embernek en es a ferjem az ellenegdésben totál ellentétek vagyunk

A legegyszerűbb példa rosszat főztem mert pl elsóztam na es kidobom nevetek egy jót kész ha ugyan ezt ő teszi meg bosszankodik napokig merges hogy ronthatta el, nyilvan a nagyobb problémak pl melo helyen vagy egy közös vita nagyobb és rosszabb ezekkel tovabb foglalkozik frusztrálja stb.

2023. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
Több projektet kell egyidőben hajtani. Ha az egyik sikerül, kompenzálja a fiaskót, ha mindkettőbe belebuksz, az agyad csak az egyiken (a nagyobb kudarcon) fog rugózni. Így az egyik mindenképp kívül esik a figyelmeden.
2023. jún. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!