Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyors segítség depresszió ellen?

Gyors segítség depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta depressziós vagyok. Voltam pszichiáternél, aki kb 10 perc beszélgetés után azt mondta, nincs szükségem kezelésre, csak terápiára, ami azonban egyáltalán nem segít, ráadásul maga a pszichológus "alig ér rám".

Én is elhittem, hogy egészséges vagyok, és nem vettem észre, hogy idáig süllyedtem. Egész nap csak gubbasztok néha, iszonyat lefáraszt és megerőltet minden. Iszonyú gyengeséget érzek a testemben. Az alvás és az étkezés egy hatalmas katyvasz...

Ráadásul minden egyes dologért bűntudatom van, hónapokig képes vagyok magamat utálni egy apróságért. Nagyon szeretnék jól lenni, iszonyat sok mindent megpróbáltam már, de egyszerűen csak egyre mélyebbre zuhanok.

A memóriám és a koncentrációm a lehető legrosszabb, így az iskola kész kínszenvedés..

Egyedül vagyok. Barátaim nincsenek. Ha anyukámtól segítséget kérek, leordít, lehülyéz, nem hisz nekem. Egy ideig elhittem, hogy csak "lusta és hisztis" vagyok, sőt, a mai napig is elhiszem. Viszont bármennyire is mondogathatom magamnak, igenis keményen próbálkoztam, nem relaxáltam egy percig sem...

Már évek óta tart ez. Már meg sem merek szólalni róla, mert anyukám hülyének néz. Segítségre van szükségem, iszonyat gyorsan, mert szeretnék jól teljesíteni az iskolában.

A pszichológusom nem tudom elérni, gyógyszereim nincsenek. Valakink van valami tippje? Már egyszerűen képtelen vagyok koncentrálni bármire is, és egész hetek esnek ki a memóriámból. Köszönöm a válaszokat előre is.

15/L



2018. jan. 14. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon hasonló van ,nagyon nehezen kecmeregetem ki belőle .Én egy több szintű lefárasztás csinálok magamon van olyan szint amit te is csinálhatsz meg van olyan amit nem :).

Fontos hogy tudatosítsd hogy a nap melyik szakában akarsz éber lenni akkor kis kávéval rá lehet segíteni de az elhasznált energiát vissza kell tölteni alvással .Ahhoz hogy az alvás igazán pihentető legyen meg sportolni kell én sokat futok meg biciklizek.Ezt főleg este így mély lesz az alvásom és nem leszek kómás másnap ami nálam akkor volt ha csak felszínes volt az éjjeli alvásom.

2018. jan. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia!


Mivel próbálkoztál eddig?

2018. jan. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pozitívabban gondolkodni, vidám zenét hallgatni, összeszedni magam és rendezni a dolgaimat (na ez nagyon nem jött össze), nyíltabbnak lenni az emberek felé (1-2 barátot sikerült is szereznem, bár nem túl közeliek), hangszeren gyakorolni, stb..
2018. jan. 14. 21:59
 4/8 anonim válasza:
Azt írtad, hogy már több éve ez a helyzet. Arra emlékszel, hogy hogyan kezdődött a dolog? Történt valami, ami negatívan érintett téged?
2018. jan. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A legkorábbi ilyen emlékem ötödikből van, amikor rengeteget sírtam és titokban egyfolytában a halálra gondoltam. Iskolát kellett váltanom, mert nem tudták, mi bajom van. Arra viszont sajnos nem emlékszem, mi lehetett a kiváltó ok...
2018. jan. 15. 19:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik szakembert! Iskolapszichológus pl., vagy esetleg háziorvosodtól megkérdezheted kihez fordulj.


Ha egész nap gubbasztasz, nincs erőd, emlékezetkiesésed van, tuti, hogy nem vagy jól, és nem csak "lusta és hisztis" vagy... Ezeket mindenképp mondd el egy orvosnak!


És ne legyen bűntudatod, alattomos egy betegség, segítség kell ahhoz, hogy kigyógyulj belőle. Nem a te hibád.

2018. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Chlotesbo ***** válasza:
100%
Vezesd be az életedbe a sportot. Endorfint szabadít fel, meg szerotonint, dopamint, melyek "boldogsághormonok" .
2018. jan. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne akarjál senkinek se megfelelni,inkább add önmagadat!
2018. jan. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!